پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

از مردم و در کنار مردم | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12017
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۹۷ - ۱۸:۰۰

حسین خسروی فر از همه عزیزانی که در یادواره شهدای بهمئی حضور پیداکردند اعم از مسولین کشوری استانی و خانواده محترم شهدا صمیمانه تشکر میکنم،در چنین مکان هایی زمانی بحث مسائل امنیتی مطرح بود، امروز الحمدوالله امنیت برقرار است ،یک زمانی چون بحث ترور مطرح بود در نمازجمعه ها یک میله‌هایی گذاشتند، اینها را هم […]

حسین خسروی فر

از همه عزیزانی که در یادواره شهدای بهمئی حضور پیداکردند اعم از مسولین کشوری استانی و خانواده محترم شهدا صمیمانه تشکر میکنم،در چنین مکان هایی زمانی بحث مسائل امنیتی مطرح بود، امروز الحمدوالله امنیت برقرار است ،یک زمانی چون بحث ترور مطرح بود در نمازجمعه ها یک میله‌هایی گذاشتند، اینها را هم برداشتند و این صف مسولین و مردم را باید هم برداشت، یک عده باید جرئت کنند این صف را بردارند ممکن است این کارها سمبلیک به نظر برسد، ولی به نظرم لازم است،بعضی کارهای دیگر هم می‌توان برای فرهنگ‌سازی کرد که شاید نمونه‌های جزئی هم باشد. باید عده ای از دوستان ما در جشنواره ها، وقتی افتتاحیه و اختتامیه می‌گیرند اجازه ندهند مسئولین ردیف جلو بنشینند. بگویند شما تشریف ببرید و در ردیف سوم بنشینید، و دو ردیف اول متعلق به پدران و مادران شهدا هستند . شاید به بعضی از مسئولین بر بخورد و یا در جشنواره نمی‌آیند بعضی هم می‌گویند چه جالب، ۱۰ سال است کسی با ما این‌گونه برخورد نکرده بود. از این کارها باید شروع کنیم. منزلت‌های اجتماعی باید درست تقسیم شود. این بحث کوه‌های ثروت و دره‌های فقر صرفاً در بخش اقتصادی نیست و در مباحث اجتماعی هم وجود دارد. اگر یک آدمی را بیش از حد استحقاق او تحویل گرفتند، مطمئن باشید یک عده را تحقیر کردند. یعنی اگر در منزلت‌های اجتماعی هم توازن برقرار نشود، اگر دیدید یک روحانی، یک مهندس یا دکتر را بیش از حدی که هست احترام کردند و برای او کرامت قائل شدند و به او جایگاه دادند و القاب بخشیدند، مطمئن باشید یک عده را تحقیر کردند. مطمئن باشید با یک عده پایین‌تر از حد کرامت برخورد کردند. اینها باید از سوی ما واکنش داده باشد. یعنی هرجایی از مظاهر منکر در حوزه تبعیض، اشرافیت -چه در حوزه اقتصادی و چه در حوزه اجتماعی- مواجه شدیم، باید با واکنش دینی و شرعی ما مواجه شود. واجب شرعی ماست که از این منکرها نهی کنیم.
مثلا در همین همایش عده ای از کنار مردم‌ صندلی خود را با دست برداشتند و سعی بر این داشتند در ردیف جلو در کنار مسولین بنشینند که گویا در انجا مدال تقسیم میکردند.
جالب اینجاست همین عده کسانی هستند که خود را وکیل مردم میداند
گویا نمیدانند وکیل مردم بودند یعنی بامردم و درکنار مردم بودن.
بعضی از این افراد هم خود را رسانیدند که در کنار سبزپوشان عزیز سپاه در ردیف اول بنشینند
فارغ از اینکه یک بار هم در دفاع مقدس و در دفاع از حریم و حرم جرات درکنار نشستن این عزیزان رانداشتند.

تاجایی که ما اطلاع داریم تنها کسی میتوانست در کنار این عزیزان و در ردیف جلو بنشیند آن هم فقط سید علی محمد بزرگواری بود، چرا که ایشان و برادرانشان در دفاع مقدس پا به پای ایثارگران فعالیت داشتند و شهادت برادر مفقودالاثر دیگر برادرشان در روحیه ایشان تاثیری نگذاشت و در دفاع از حرم حضرت زینب پای به پای سربازان گمنام امام زمان حماسه آفریدند و خود را در همه جا مدافع نظام و مردم میداند، امروز در همین یادواره عده ای از ایشان خواستند که از مسیر ورود و تردد مسئولین در محوطه یادواره شهدا وارد شود ولی روحیه مردمی بزرگواری به خود اجازه نداد و از درب ورودی مردم و همراه با مردم وارد شد و حاضر نشد در ردیف جلو در کنار مسئولین بنشیند و خود را ازمردم جدا نکرد و‌ در ردیفهای آخر در کنار مردم نشست و با مردم بودن را با هیچ چیزی ترجیح نداد، اگر چه در هیچ دوره ای از این سید بزرگوار حمایت نکردم ولی کاش یک بار دیگر وارد عرصه انتخابات می شد تا هرآنچه در توان داشتم در حمایت از ایشان انجام میدادم ولی متاسفانه شنیده ها حاکی از ان است که ایشان در این دوره ضمن این که شرکت نمی کند از موحد حمایت می کند که اگر چنین باشید باید تاسف خورد.

نویسنده: s
نظرات بینندگان