پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

توصیه ای دلسوزانه به شهرداریاسوج ؛تقابل با گذشته در عملکرد است نه در حرف | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12864
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۹۸ - ۱۴:۲۱

بیش از ۱۸ ماه از شهردار شدن نستهن مقدم در پایتخت طبیعت ایران می گذرد، شهرداری که با تجربه آب و خاک و آرد و نشاسته بر کرسی مهمترین مدیریت شهری استان تکیه زد. او از همان ابتدا تلاش کرد که شکست احتمالی آینده اش را در برخورد با کارنامه موفق محمدعلی جاوید به خرابی […]

توصیه ای دلسوزانه به شهرداریاسوج ؛تقابل با گذشته در عملکرد است نه در حرف

بیش از ۱۸ ماه از شهردار شدن نستهن مقدم در پایتخت طبیعت ایران می گذرد، شهرداری که با تجربه آب و خاک و آرد و نشاسته بر کرسی مهمترین مدیریت شهری استان تکیه زد. او از همان ابتدا تلاش کرد که شکست احتمالی آینده اش را در برخورد با کارنامه موفق محمدعلی جاوید به خرابی ها و بدهی ها ارتباط دهد.

پایگاه تحلیلی خبری فریاد جنوب faryadejonoob.ir

به گزارش پایگاه خبری فریاد جنوب ، نستهن مقدم هنوز جوهر حکمش خشک نشده بود که از باقی ماندن بدهی ها از شهرداران گذشته انتقاد کرد، شهردار یاسوج که اولین تجربه رسمی اش را در مدیریت شهری در مرکز استان تجربه می کرد تقریبا هر جا فرصت گیرش آمده به گذشته تاخته است و خرابی های این شهر را به کار نکردن ها در گذشته پیوند داده و سعی کرده عدم شروع کاری جدی در یاسوج را با این فرار به جلو توجیه نماید.

قیاس مقدم با حسن روحانی و محمد علی جاوید با احمدی نژاد نه  از حیث تفکر سیاسی و نه از حیث عملکردی است بلکه از حیث توجیه آینده با توسل به گذشته است. روحانی نیز هنوز هر چه پیش می آید می گوید مقصر دولت سابق بود آنقدر که این مساله طنز فضاهای مجازی و حقیقی هم شده است، مقدم هم از این حیث تقریبا شبیه آقای رئیس جمهور است تا از مقدم سوال شود چرا کاری نمی کنید، قطعا پاسخ این خواهد بود که تقصیر گذشتگان و بالاخص محمد علی جاوید است.

شورای شهر یاسوج هرچند در از دست دادن محمد علی جاوید، شهرداری که چهار سال در یاسوج تجربه اندوخت مرتکب خطای استراتژیک شدند و بعد از آن با انتخاب مقدم که برای شهرداری مرکز استان فاقد تجربه لازم بود، خطای بعدی تجربه کردند اما بنا گذاشتن جدال با استاندار که بر سر پارک جنگلی آغاز شد، کلکسیون خطاهای شورای شهر را بیشتر کرد تا امروز شورا و شهرداری با عملکرد غیر قابل قبول در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته باشد.

تعطیل کردن بازارچه ماهی که فروشندگان دوره گرد ماهی را به جمع دستفروشان یاسوج اضافه کرد، در کنار عدم آسفالت و پیاده رو سازی آنچنان که جاوید نهضت وار آن را آغاز کرده بود، کارنامه شورای شهر و شهردار منتخبشان را بی عملکردتر کرده است. حال شهرداری که حتی توان رنگ آمیزی سرعتگیرهایی که خودش ایجاد کرده است را هم ندارد، باید برای توجیه عدم عملکرد مناسبش به بدهی ها و به اصطلاح خرابی های گذشته متوسل شود.

جالب است از شهردار یاسوج سوال می شود که چرا برای نقاط مشخصی از شهر که در هر بارندگی دچار آبگرفتگی می شود، فکری نمی کنید پاسخ می دهد که خرابی های گذشته مانع از این می شود ما کاری کنیم. مقدم به خبرنگار پاسخ می دهد ما کاری نمی کنیم چون در گذشته کاری نکرده اند (نقل به مضمون از مصاحبه شهردار با خبرنگار فارس).

در حوزه آسفالت و پیاده رو سازی نیز شهردار یاسوج به تقلید از جاوید واژه نهضت را به کار برد و بنرهایی با این مفهوم و اینکه یاسوج به کارگاه عمرانی تبدیل شده است را در سطح شهر نصب کرد اما انگار خودشان فهمیدند که این واژه ها بسیار بزرگتر است که برای چند لکه گیری آسفالت و رنگ آمیزی جداول به کار رود، پس آرام بنرها را از سطح شهر جمع کردند و دیگر نه یاسوج کارگاه عمرانی است و نه نهضتی در این شهر برپاست.

حمله به گذشته که اتفاقا شهردار فعلی آن برجسته تر هم می نماید راهکار مناسبی برای توجیه کارنامه ضعیف شهردار فعلی یاسوج نیست، باید به شهردار توصیه کرد که تقابل با گذشته در عملکرد است نه در حرف/منبع :صدای دنا

نویسنده: mousavi
نظرات بینندگان
 1. حب الحسین یجمعنا گفت:

  آنچه عیان است چه حاجت به بیان است
  فریاد جنوب به قول احمدی نژاد……..
  خدمت مقدم بر اونایی که عقده ندارن پیداست پس فکر نان باش خربزه آب است.
  فکر کردی با این قصه های که سر هم می‌کنی با پول های که مبلغ هشتاد میلیارد تومان هست و آقا محمدعلی خدا میداند چه بلایی سرشون آورده هاپولی میشه.
  قابل اطلاع به محمد علی هم بگو شنیده ها حاکی از اینه که می‌خوان بازخواستت کنند و ازت بپرسند البته دادگاه ویژه قوه قضاییه

 2. بوراحمد با غیرت گفت:

  بعد از آقای جاوید شهر یاسوج رنگ عمران وابادی دارد خواب هم ندید آیا یک متر مربع بر فضای سبز افزوده شد؟یا یک نهال در پیاده روها وبلوارها کاشته شد؟شما سری به بلوارهای پرتردد بزنید مثلا بلوار باهنر در راهنمایی تا جلوی مسکن وشهرسازی ببینید چقدر چاله وچوله وجود دارد آیا جاده شوسه بهتر از آن نیست؟وهزینه این عدم کفایت شهرداری را باید شهروندان با هزینه جلوبندی خودروهای خود بپردازند .آیا ایجاد یک اکیپ در شهرداری که مستمرا به لکه گیری خیابانها بپردازند با توجه به اینکه کلیه خدمات شهری کنسل شده کار شاقی است؟خیر بی کفایتی شهردار وشورای شهر باعث چنین معضلاتی گردیده

 3. شیر گفت:

  من خودم کارمند شهرداری هستم اولا خدا میدونه عملکرد جاویددنصف بهرامی و نگین تاجی نبوده و دوما اقای جاوید لابی بسیاری از پیمانکاری داشتن که خودش و باجناق اون مفتح در اکثر پروژه ها مخصوصا شبکه برق پارکها شریک بود . مقدم شهرداری دلسوز هست ولی اگر کار بخصوصی انجام نداده دلیل بر انتخاب ضعیف نیروهای مسعول هست که دست اویز شورای شهر هست و در هر صورت شهردار مقدم خیلی بهتر از جاوید کار مردم رو انجام میده .

 4. ناشناس گفت:

  تسویه هشتادمیلیاردتومان بدهی گذشته اگه عملکردنیست پس چیه.
  به جا گذاشتن ۸۰میلیاردرهای عملکرده که بشه به انافتخارکرو.

 5. ده برافتاب گفت:

  خدا پدرت روبیامرزه موسوی هرچند با وجود این شورا خصوصا ادم فرصت طلبی مثل اکبری تبار شهردار بعدی بی لیاقت تر است
  تا وقتی که بر جهل مردم مدریت شود ازاین بهتر نیست

 6. حسین گفت:

  واقعا حیف شد جاوید رفت

 7. جنگیر گفت:

  بزرگترین خیانت شورای جدید انتخاب مقدم بود.قبل از عید انچنان در بوق و کرنا دمیدن که امسال عید یاسوجی متفاوت تر از گذشته داریم. حال جای سوال هست که شماها بعنوان شهروند چه چیز تازه و نویی در شهر دیدید.خدا شاهد است که اقای مقدم صلاحیت شهردار شدن را نداشت شاید به دلیل همین ضعف او را انتخاب کردن تا بتوانند نیروهای خود را وارد شهرداری کنند که همین کار را هم کردند. شما ملاحظه کنید هر یک از اعضای موافق شورا چند نفر نیرو وارد کرده اند.هر جان شهر که نگاه میکنیم بوی بدبختی به مشام میرسه. این از نظافت شهر که افتضاح به پا شده این از فضای سبز که چمن ان برخی جاها علف و بسیار بلند و برخی جاها کوتاه و چهره زشتی برای شهر درست کرده واین از وضعیت پیاده روها و پل های کوچک برخی خیابانها مخصوصا در شهرک ها که یک ماشین بیشتر نمیتواند از روی انها عبور کند. شما میگویید گناه را گردن جاوید می اندازد. خدا پدر جاوید را بیامرزد این از دروغگویی و قول دروغ دست جاوید را پشت سر بسته هست. اگر شورا زودتر عزلش کند جای افرین دارد واشر بیشتر بماند شهر را ویرانه میکند

 8. احمدی رخ گفت:

  واقعیت داره کل خرابی ها برمیگردد به گذشته ..چون ظرفیت شهرداری ۱۰۰۰نفر بود ولی بیشاز ۱۹۰۰ نفر جاوید بط دلیل از فامیلهای خودش اورد در بدنه شهردای ..اونم سهرداری بی درامدی مثل یاسوج ..مقدم شهردار پاک دست و بی غل غشی هست

 9. ناشناس گفت:

  بخدا ۲۶سال شهرداری کار میکنم تا الان هیچ شهرداری مثل جاوید نیامد و نخواهد آمد اول جاوید بعد محمد محمدی البته مقدم خوب است اما بدون شورا کار نمیکند عیب همینجاست

 10. اردکانی گفت:

  دکتر مقدم شهردار فعالی است چرا که در این موقع نه پولی هست اگه هم هست ۸۰میلیارد بدهگاری کم نیست که داره تاوان جاوید پس میده خدا قوت دکتر با غیرت انشا الله استاندار بعدی استان هسستی

 11. ناشناس گفت:

  اولا همه ما اگه یکم به خدا ایمان داشته باشیم یکطرفه قضاوت نمیکنیم که روی اصول یا دلیل حرف حقو بزنیم اعتقادمون به دینمون به ایمانمون به وجدان خوابمون بکلی ازبین رفته اقای بهرامی که خوب بود خوبیش هم از سرزبوناست اما اقای جاوید چکار کرد نیروی بیکار علاف بیسررشته نریخت تو شهرداری که ریخت هشتاد میلیارد که دروغ نیست درجمع همه مدیران که اقای مقدم یاداوری کرد..زمینهای تکه یا قطعه شهرو با پول رشوه یا ازناحیه خودش یازیردستاش به اطرافیان دور ورش نداد که داد نمیدونم چندتا خرابی ازاین اقا بنویسیم….اقای مقدم یکسال ونیم رفته پشت اون میز با دست خالی با این بدهکاری..نزدیک پنجاه درصد از خیابون چهل وپنج متری رو مشکالشو حل کرده..پلی که زیر بیمارستان چندساله مونده بود جاده مختار چند سال خاکی بود یامشکل داشت کارای بزرگترو رو از مهندسین شهرداری بخایید تا توضییح بدن براتون.البته تعداد اندکی از اونا.بعضیش هم حرف خوبی که برای رضای خدا باشه نه میگن نه انجام میدن حقو میگم اینو خودشون وهمه میدونن…خیابونو اب میگیره تقصیر مقدمه بله اقای مقدم باید همه پلهای شهرو بکنه بخاطر شما باز کنه.پل علی ابادو اب میبره میگن تقصیر مقدمه.دست اندازیهای شهرو که دوستمون گفت پس چرا اقای جاوید رنگ نزد که به مقدم رسید باید مقدم رنگ بزنه …اشغال تو شهر پیدا میشه تقصیر مقدمه اینا همه دوران اقای جاوید نبوزند شهر ما گلشهر بود به قول شما….شهر ما اباد نمیشه چون اقای مقدم درحقیقت پشت نداره راست راست …..وگرنه پیش خدا پاکه میخایید هر لکه ای که دوست دارید بهش بچسپونید.میتونیید از کاراش از مدیریتش دردوره های گذشته تحقیق کنید…واقعا که……..

 12. خودم کارمند شهرداری هستم گفت:

  برای کارمندان راحت طلب و بی کار شهرداری بهتر از مقدم نیست
  ولی برای شهر و خدمات رسانی و مدیریت شهری شهرداری بهتر از جاوید و محمدی هنوز نیامده
  لطفا از روی کینه و اداوت اظهار نظر نکنید جاوید مدیر توانمندی بود

 13. رسول گفت:

  مقدم سابقه خوبی هم در اب و خاک نداشت دولت بی تدبیر دیگه همینه

 14. بهنام گفت:

  به نام خدا
  محمد علی جاوید شهردار خوبی بود و عمل کرد خوبی هم داشت و زیر سوال بردن شهردار قبلی و همین طور جناب آقای مقدم شهردار فعلی که حق الانصاف شهردار دلسوز وپای کاریه توسط پرسنل شهرداری بی انصافیست عمل کرد شهردار و شهرداری توسط مردم قابل نقد است و همین نقد و انتقاها هستند که اگر از روی غرز نباشد سازنده است ولی اگر عمل کرد توسط پرسنل شهردار نقد شود جای گله دارد چون این ما پرسنل هستیم که عمل کرد شهرداری هستیم نه شهردار همه شهرداران شهر برای ما پرسنل و مردم قابل احترام هستند .