09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

جزئیات قتل میترا استاد از زبان محمدعلی نجفی / بعداز قتل به زیارت حرم حضرت معصومه (س) ومزار پدرم رفتم/چند بار با کارد مجروحم کرد | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 14782
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۹۸ - ۱۴:۰۴

محمدعلي نجفي در پاسخ به اين سوال که آيا کسي در خصوص قتل همسر شما دخيل بوده است؟ گفت: خير، در اين رابطه هيچ‌کس دخيل نبود. محمدعلي نجفي پس از جلسه تفهيم اتهام که از صبح امروز (چهارشنبه) در دادسراي امور جنايي شعبه دهم بازپرسي برگزاري شد، درباره متن نامه‌اي که روز گذشته براي خانواده‌اش […]

جزئیات قتل میترا استاد از زبان محمدعلی نجفی / بعداز قتل به زیارت حرم حضرت معصومه (س) ومزار پدرم رفتم/چند بار با کارد مجروحم کرد

محمدعلي نجفي در پاسخ به اين سوال که آيا کسي در خصوص قتل همسر شما دخيل بوده است؟ گفت: خير، در اين رابطه هيچ‌کس دخيل نبود.

محمدعلي نجفي پس از جلسه تفهيم اتهام که از صبح امروز (چهارشنبه) در دادسراي امور جنايي شعبه دهم بازپرسي برگزاري شد، درباره متن نامه‌اي که روز گذشته براي خانواده‌اش ارسال کرده بود گفت: من خيلي مختصر سابقه آشنايي‌ام را با اين خانم و مشکلاتي را که در طول يک سال گذشته با هم داشتيم در اين نامه براي خانواده‌ام نوشته بودم که بدانند اين حادثه چرا اتفاق افتاده است.

 

به گزارش ايلنا، وي در پاسخ به اين سوال که آيا به قصد قتل ميترا استاد وارد حمام شده بوديد يا خير؟ خاطرنشان کرد: من قصد قتل نداشتم، اما از روز گذشته ما با هم دعوا مي‌کرديم. من شب قبل را در منزل ميترا استاد گذرانده بودم.

 

نجفي در پاسخ به اين سوال که مقتول تا ساعت ۴ صبح به برادرش پيغام مي‌داده که با شما درگير بوده، اين مشاجره و درگيري بر سر چه موضوعاتي بوده است، تصريح کرد: من از ساعت ۱۱ شب به اتاقم رفتم تا بخوابم و استراحت کنم، اما ايشان مرتب بالاي سر من مي‌آمد و حرف‌هاي ناپسندي به من مي‌زد و به خودم و پدر و مادرم که مرحوم شده بودند، فحش مي‌داد و قصد داشت تا من را عصباني کرده و درگيري ايجاد کند تا در نهايت اين مشاجره به درگيري فيزيکي نيز منجر شود.

 

وي درباره اسلحه نيز تصريح کرد: اسلحه از سال ۶۰ که وزير آموزش و پرورش بودم و آن زمان ترورهاي خياباني به شدت انجام مي‌شد از سوي نهادهاي رسمي در اختيار من گذاشته شده بود و من از آن موقع به طور مداوم کارت حمل سلاح را تمديد مي‌کردم و فکر مي‌کنم تا سال ۹۴ يا ۹۶ اين اتفاق صورت مي‌گرفت، اما از آنجايي که تقريبا ۱۵ سال است که اسلحه را نه به جايي برده بودم و نه حمل کرده بودم، کارت آن را نيز بعد از پايان مدت اعتبار آن تمديد نکرده بودم. ديروز متوجه شدم که زمان اعتبار کارت به پايان رسيده است.

 

نجفي درباره نحوه آشنايي‌اش با خانم ميترا استاد گفت: ايشان در ارديبهشت ۹۶ به دفتر من آمده بودند. البته من در آن زمان هنوز شهردار تهران نشده بودم و خانم استاد قصد داشتند، کانديداي شوراي شهر در اسلامشهر شوند و تقاضايشان اين بود که از آنجايي که دوستاني در اسلامشهر دارم به ايشان معرفي کرده تا به او کمک کنند و از اينجا آشنايي ما با خانم استاد آغاز شد. در همان جلسه قرار بود چند نفر ديگر نيز حضور داشته باشند که خانم استاد اشتباها روي صندلي من نشسته بودند.

 

نجفي درباره زمان وقوع حادثه گفت: ايشان در ساعت ۹ صبح پسرش را به مدرسه فرستاد و پس از خروج پسرش از منزل مجددا شروع به فحاشي و توهين کرد. در ساعت ۹:۳۰ قصد داشت تا به حمام برود و تلفن همراه من را نيز به حمام برد تا من

نجفي درباره زمان وقوع حادثه گفت: ايشان در ساعت ۹ صبح پسرش را به مدرسه فرستاد و پس از خروج پسرش از منزل مجددا شروع به فحاشي و توهين کرد. در ساعت ۹:۳۰ قصد داشت تا به حمام برود و تلفن همراه من را نيز به حمام برد تا من نتوانم با کسي تماس بگيرم و گفت حمام مي‌کند و پس از آن قصد دارد به خارج از منزل برود. من از ايشان پرسيدم که کجا مي‌‌خواهي بروي که گفت؛ به خودم مربوط است.

وي ادامه داد: من با توجه به عصبانيتي که از بحث‌هاي روز گذشته با ايشان داشتم به سراغ کمد رفتم و از آنجايي که اسلحه‌ را در جاي امني قرار نداده بودم، سلاح را برداشته و به داخل حمام رفتم، ايشان هنوز وارد وان نشده بود و وقتي من را با اسلحه مشاهد کرد به سوي من آمده و شروع به التماس کرد و دستانش را دور گردن من انداخت. من نيز به قصد ارتکاب قتل وارد حمام نشده بودم و اسلحه را فقط برده بودم براي اينکه ايشان را بترسانم تا به يک راه‌حل از جمله طلاق راضي شود، چرا که يک سال بود ما با هم کلنجار مي‌رفتيم و ايشان هيچ راه‌حلي حتي طلاق را نمي‌پذيرفت و من اسلحه را بردم تا با ترساندن ايشان وي را مجاب کنم تا به يک راه‌حل برسيم، اما ايشان وقتي اسلحه را ديد ترسيد و من ديگر نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد و آن حادثه رخ داد.

 

وي در پاسخ به اين سوال که آيا کسي در خصوص قتل همسر شما دخيل بوده است يا خير، گفت: خير، در اين رابطه هيچ‌کس دخيل نبود.

 

شهردار اسبق تهران در پاسخ به اين سوال که آيا شما طبق گفته‌هاي خانواده همسرتان، ايشان را کتک مي‌زديد؟ گفت: ايشان بيشتر من را کتک مي‌زدند و چند بار با کارد من را مجروح کرده بود و البته دعواهاي فيزيکي‌مان دوطرفه بود.

 

وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه پس از ارتکاب به قتل کجا رفتيد، گفت: من با اتوبوس به قم رفتم تا هم به زيارت حضرت معصومه (س) و هم بر سر مزار پدر و پدربزرگم بروم و پس از آن با سواري به تهران برگشتم.

 

نجفي درباره ارسال برخي اظهاراتش از سوي يک نهاد امنيتي خاص براي ميترا استاد گفت: اجازه بدهيد اين موضوع را خيلي باز نکنم، اما در چند مورد خودم در واتساپ صحبت‌هايي که براي ايشان فرستاده شده بود را شنيدم‌.

 

در ادامه اين جلسه قاضي شهرياري درباره خانواده مقتول گفت: در حال حاضر اظهارات پسر مقتول که در حدود ۱۰ الي ۱۲ سال دارد، ثبت شده و قرار است پدر و مادر مقتول از شهرستان به تهران بيايند و پس از حضور آنها در تهران شکايت از آقاي نجفي انجام شود.

نویسنده: javad taghavi
نظرات بینندگان
  1. دکتر اکبری گفت:

    این هم گل سرسبد و بدون نظارت استصوابی افسادطلبان
    چند زنی فقط برای بقیه عیبه
    حقوق زنان لقلقه زبانشانه