پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

در نشست با مدیران عامل بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی: خداداد غریب‌پور: 100 میلیارد تومان برای سیل‌زدگان اختصاص دادیم | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12622
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۹۸ - ۱۷:۱۸

  به گزارش فریادجنوب «خداداد غریب پور» رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشستی با حضور مدیران عامل بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در محل این سازمان، گفت: این شرکت ها تاکنون به شکل داوطلبانه کمک های مختلفی شامل تجهیزات، مواد غذایی، پتو در اختیار مناطق مختلف سیلزده کشور قرار داده اند. وی افزود: همگرایی […]

در نشست با مدیران عامل بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی: خداداد غریب‌پور: ۱۰۰ میلیارد تومان برای سیل‌زدگان اختصاص دادیم

 

به گزارش فریادجنوب «خداداد غریب پور» رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشستی با حضور مدیران عامل بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در محل این سازمان، گفت: این شرکت ها تاکنون به شکل داوطلبانه کمک های مختلفی شامل تجهیزات، مواد غذایی، پتو در اختیار مناطق مختلف سیلزده کشور قرار داده اند.
وی افزود: همگرایی بیشتر بین شرکت های معدنی و صنایع معدنی برای کمک به سیلزدگان، نیاز به یک هماهنگی داشت که این شرکت ها آمادگی خود را برای ارسال کمک های بیشتر به سیلزدگان اعلام کردند.
غریب پور با بیان اینکه کمک های نقدی ظرف ۴۸ ساعت آینده به شماره حسابی که سازمان مدیریت بحران اعلام می کند، واریز می شود، افزود: این کمک ها به صورت متمرکز در اختیار سیلزدگان قرار خواهد گرفت.
براساس این گزارش در نشست مزبور، مدیران عامل شرکت های گل گهر، چادرملو، ملی مس، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه،‌ فولاد خراسان، ملی فولاد و نیز تهیه و تولید مواد معدنی ایران حضور داشتند و همه از آمادگی شرکت های خود برای واریز کمک های نقدی خبر دادند.
**حجم بالای خسارت ها
«بهنام سعیدی»، سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این نشست ضمن یادآوری پیامدهای ناگوار سیل اخیر گفت: وقوع سیل در استانهای مختلف، ۲۶۹ شهر و پنج هزار و ۱۴۸ روستا را درگیر ساخت، که ۵۹ هزار واحد مسکونی شهری تخریب شده اند و تعداد ۹۸ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی هم نیاز به بازسازی دارند.
وی افزود: تعداد ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، راه اصلی و فرعی و ۶ هزار و ۸۹۶ پل تخریب شده و علاوه بر این ۸۵۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۱۱ هزار هکتار باغ خسارت دیده و هفت هزارو ۶۲۷ راس دام بهمراه طیور و آبزی تلف شدند.
سعیدی درخواست این سازمان برای رفع مشکلات را در سه بخش تجهیزات، اقلام ضروری و کمک های نقدی بیان کرد.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ۱۲ فروردین از درگیرشدن حدود ۴۰۰ شهر و روستا در ۱۵ استان کشور در سیل اخیر خبر داد، همچنین پزشکی قانونی تا روز ۱۷ فروردین (دیروز) آمار قربانیان سیل را ۷۰ نفر اعلام کرد و حداقل ۶۰۰ نفر مصدوم راهی بیمارستان شده اند و علاوه براین نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر بی خانمان شده اند، حداقل چهار هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شد و هزاران رأس دام از بین رفتند

نویسنده: s
نظرات بینندگان
  1. رحیمی یاسوج گفت:

    آفرین دست مریزاد بر مرد همیشه در صحنه و شایسته استان که همیشه مایه سرافرازی قوم لر در کشور هست