09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12170
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۹۷ - ۰۷:۴۸

در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت عنوان شد: ظرفیت های معدنی راه امیدبخش در توسعه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در سلسله برنامه ها و دیدارهای هفتگی اش با خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران در خصوص توسعه و تقویت […]

دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت

در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت عنوان شد:

ظرفیت های معدنی راه امیدبخش در توسعه کهگیلویه و بویراحمد

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در سلسله برنامه ها و دیدارهای هفتگی اش با خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران در خصوص توسعه و تقویت ظرفیت های معدنی دیدار و گفت و گو کرد.
احمدی در این دیدار بر شناسایی ظرفیت های معدنی، راه های جذب سرمایه گذاری در این بخش مهم اقتصادی و البته مغفول مانده و ضرورت نقش راهبردی آن در تقویت و توسعه پایدار این استان تاکید کرد.
استاندار ایجاد صنایع فرآوری، توسعه فعالیت های اکتشافی و ذخائر جدید معادن و ضرورت پهنه بندی مناسب در محدوده های مستعد معدنی از دیگر محورهای مهم مطرح شده دیدار امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد و معاون وزیر صنعت همچنین در خصوص روند و حرکت پرشتاب و امیدبخش اجرای طرح فسفات چرام به عنوان یکی از طرح های مهم توسعه ای و اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد نیز تاکید داشتند.
عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال ۱۳۴۹ آغاز و تا سال ۱۳۷۲ به طول کشید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی شروع شد.
عملیات اجرایی این طرح مهم معدنی پس از سالها رکود و توقف سرانجام با حمایت ویژه دولت تدبیر و امید و مسئولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد عملیات اجرایی آن از حدود مهرماه سال ۹۶ وارد فاز عملیاتی شده است.
براساس برآوردها، با بهره برداری اولیه از این معدن برای ۶۰۰ نفر در دراز مدت و یک هزار و ۲۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود.
برآورد ذخیره معدن فسفات چرام ۸۰ میلیون تن با عیار ۸٫۵ تا ۹ درصد است.
تاکنون ۷۵ فقره پروانه بهره برداری معدنی با حجم سرمایه گذاری افزون بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
این تعداد معدن با اشتغال ۷۵۴ نفر و دارای بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی هستند.
همچنین از این تعداد هم اینک ۴۷ معدن فعال و در حال بهره برداری هستند.
میزان استخراج سالانه آن ها نیز حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تُن است.
سیمان، مرمریت، آهک، گچ، سنگ لاشه، مارن، شن، ماسه، فسفات، بوکسیت و سلستین از عمده ترین معادن در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شوند.

نویسنده: javad taghavi
نظرات بینندگان