09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

طرح مطالعاتی آبیاری زمین های رودسمه دیشموک آغاز شد | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 15352
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۹۸ - ۰۸:۵۱

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد از آغاز اجرای طرح‌آبیاری زمین‌های رودسمه‌دیشموک  با هزینه  مطالعاتی ۴۰۰میلیون‌تومان خبر داد. به گزارش فریاد جنوب ، الیاس تاج الدینی در نشست شورای اداری دیشموک با اشاره به تکمیل‌نهایی طرح توسعه باغات گرده‌په و آجم بخش‌دیشموک اظهار داشت: برای توسعه باغات و آبیاری تحت‌فشار این طرح ۴۵ میلیارد‌ ریال هزینه […]

طرح مطالعاتی آبیاری زمین های رودسمه دیشموک آغاز شد

وی با اشاره به اینکه در این طرح ۱۸ هزار‌ نهال درختان‌هسته‌ای کشت شده است، عنوان کرد: رودخانه پرآب آجم در پایین‌دست این طرح  بوده که به آبیاری تحت‌فشار مجهز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اشتغالزایی ۱۰۰ نفری این طرح تصریح کرد: ۱۲۰ بهره بردار در این باغات مشغول فعالیت هستند.

تاج الدینی سطح باغات آجم و گرده‌په را ۱۲۰ هکتار اعلام کرد و گفت: در سه‌سال آینده این طرح به ثمر‌دهی می‌رسد که به طور حتم در رونق تولید نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه جهادکشاورزی از پرداخت تسهیلات‌کشاورزی در بخش‌دیشموک بصورت ویژه حمایت می‌کند، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات‌اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف در بخش‌دیشموک هیچ‌گونه محدودیتی ندارد.

تاج الدینی با قدردانی از همه مسئولان به‌ویژه نماینده‌کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌جاری این‌طرح ردیف‌اعتباری می‌گیرد و باتوجه به حساسیت‌طرح و آبیاری سطوح زیرکشتی، اجرایی می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی با اشاره به توسعه اراضی شیب‌دار عنوان کرد: با تغییر الگوی‌کشت و اصلاح آن ضمن تولیدبیشتر محصول، به  اشتغال پایدار جوانان منطقه نیز کمک می‌شود.

وی کم‌کاری در راه‌اندازی سرآب‌بندی‌ها را غیرقابل قبول خواند و ضمن تأکید بر انجام آنها گفت: در بازه زمانی یک‌هفته تمامی سرآب‌بندی‌ها راه‌اندازی و جاده‌های بین‌مزارعی بازگشایی شود.

الیاس تاج‌الدینی در زمینه اعطای تسهیلات نیز اظهار داشت: خط‌ اعتباری مکانیزاسیون و تسهیلات عشایری و بخش کشاورزی نیز برای کشاورزان و عشایر در نظر گرفته شده و در زمینه کشت‌گلخانه و کشت گیاهان‌دارویی و دامداری‌صنعتی هیچ‌گونه محدودیتی نداریم.

وی در پایان تاثیرگذاری طرح های اشتغالزایی گرده‌په آجم  را نیازمند مشارکت‌مردم دانست و خاطرنشان کرد: مردم تعاونی آب‌بران را تشکیل دهند.

نویسنده: مینو آریانفر
نظرات بینندگان