09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

عده ای با تبلیغات کاذب از زائرین حسینی ، سوء استفاده می کنند | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 7355
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۹۷ - ۱۲:۰۲

اما متاسفانه شنیده ها حاکی از این است که افراد زیادی بدون مجوز و صلاحیت قانونی اقدام به ثبت نام کاروان های زیارتی اربعین حسینی با قیمت ۹۰۰ هزار تومان تا ۱میلیون تومان میکنند و با تبلیغات کاذب مردم را وادار به پراخت این هزینه ها میکنند. ((از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه است […]

عده ای با تبلیغات کاذب از زائرین حسینی ، سوء استفاده می کنند

اما متاسفانه شنیده ها حاکی از این است که افراد زیادی بدون مجوز و صلاحیت قانونی اقدام به ثبت نام کاروان های زیارتی اربعین حسینی با قیمت ۹۰۰ هزار تومان تا ۱میلیون تومان میکنند و با تبلیغات کاذب مردم را وادار به پراخت این هزینه ها میکنند.

((از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه است وانتشار آن به معنای تایید تمام یا جزئی ازان نیست ،مخاطبین می تواند در رد یا اثبات آن جوابیه دهند واین پایگاه آمادگی انتشار مطالب ارسالی را دارد))

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی فریاد جنوب ؛ محمد رخ فیروز از فعالان عرصه فرهنگی استان در یادداشتی به موضوع کاسبی برخی افراد سودجو از ایام اربعین و دریافت هزینه های سنگین و غیرقانونی از زائران پرداخته است که در ادامه امده است:

همانطور که اطلاع دارید این روز ها حرف از ثبت نام کاروانهای زیارتی به کربلای معلی برای حضور در پیاده روی اربعین در کوچه و بازار شهرمان شنیده می شود، از آنجایی که همه ما واقف هستیم که گسترش فرهنگ عاشورا یک امر مهم و حرکت فرهنگی است و باید زمینه های آن را مهیا سازیم.

 

باتوجه به اینکه در این وضعیت اقتصادی و آشفتگی ارزی و دسیسه های شرق و غرب که میخواهند این حرکت بزرگ و وحدت شیعیان جهان را کم رنگ کنند، اما به عنوان یک شهروند شیعه ایرانی چه وظیفه ای داریم، ما وظیفه داریم با هموار کردن مسیر های فرهنگی و معنوی از ایجاد شکاف و سنگ اندازی در این چنین حرکت هایی ممانعت کنیم و راه را برای ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی هموار کنیم.

 

وظیفه دینی ماست که به عنوان یک جوان و یک شهروند ایرانی و شیعه حتی از خود گذشتگی کنیم و دسته دسته مردم و افرادی که توانایی حرکت ندارند و همچنین مشکلات اقتصادی ومالی دارند، تا حد امکان با کمترین هزینه به این امر مهم دعوت کنیم.

اما متاسفانه شنیده ها حاکی از این است که افراد زیادی بدون مجوز و صلاحیت قانونی اقدام به ثبت نام کاروان های زیارتی اربعین حسینی با قیمت ۹۰۰ هزار تومان تا ۱میلیون تومان میکنند و با تبلیغات کاذب مردم را وادار به پراخت این هزینه ها میکنند.

شاید بعضی از شهروندان عزیز که قصد دارند در این مسیر فرهنگی حرکت کنند در جریان نباشند که غذا و خوابگاه و امکانات رفاهی در این مسیر را مردم عراق به صورت کاملا رایگان و صلواتی در اختیار زوار اباعبدالله الحسین (ع) قرار میدهند که انتظار میرود رسانه ها این موضوع را به زائرین اعلام کنند تا گرفتار دلالان و معامله گران نشوند.

 

از آنجایی که بیشتر این زائران که به عشق امام حسین (ع) و علمدار کربلا برای ثبت نام به این مراکز مراجعه میکنند، با هزینه های گزافی از سوی برخی از این مراکز مواجه می شوند که این کار می تواند از روند گسترش این امر مهم ممانعت کند که در نوع خود یک خیانت به این حرکت عظیم عاشورایی است.

با توجه به اینکه اینجانب در این مسیر سابقه زیادی دارم با یک حساب سر انگشتی خیلی ساده هر نفر که بخواهد به زیارت کربلا برود در این پیاده روی اربعین همه مخارج او از جمله اقامت، بیمه و خوراک و ویزا بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان می شود کما اینکه شاید هم کمتر چون مردم عراق جان و مال زندگی خودشان را وقف امام حسین (ع) می کنند.

 

لذا به افرادی که اقدام به گرفتن هزینه های گزاف میکنند گوشزد می کنیم که سنگ اندازی در مسیر زائران دل سوخته امام حسین (ع) گناه است و این کار زیبنده یک شهروند وایرانی نیست زیبنده یک شیعه علی (ع) نیست که بخواهد با زوار امام حسین معامله کند. اگر نمیتوانید به زائر ابا عبدالله کمکی کنید حداقل سنگ اندازی نکنید.

شما خودتان می بینید مردم عراق زندگی خود را فدای زائران امام حسین میکنند حداقل از آن ها یاد بگیرید، چرا با تبلیغ کذب و گرفتن هزینه های گزاف زائر ابا عبدالله را نا امید می کنید، این افرادی که این کار را میکنند شاید اگاهی نداشته باشند که چه خیانتی میکنند، شمایی که این کار را میکنید دست بردارید از معامله کردن با زوار ابا عبدالله، بگذارید مردم به زیارت امامشان بروند، اینجا جای معامله کردن نیست.

افرادی به من مراجعه کردند و گفتند که ما ۷۰۰هزارتومان پول داریم و این پول را با پینه دوزی و بدبختی به دست اوردیم و دوست داریم به زیارت ارباب بی کفن برویم اما بعضی از مراکز به ما گفتند که این پول خیلی کم است و باید ۲۰۰ تا ۳۰۰هزارتومان دیگر پول بدهید تا بتوانید به زیارت امام حسین (ع) بروید.

آیا این انصاف است؟ این پیرزن و پیرمرد از کجا پول بیاورند و به شمایی بدهند که به اسم امام حسین (ع) معامله میکنید، دست بردارید و با امام حسین و زوار ایشان معامله نکنید.
انتظار می رود مسئولین و متولیان این امر مهم که پیگیر باشند و تذکرها و پیگرهای لازم را در این زمینه انجام بدهند و اجازه ندهند این افراد با زائرین امام حسین معامله کنند و در صورت مشاهده تخلف با این افراد برخورد قانونی انجام شود

نویسنده: mousavi
نظرات بینندگان
 1. حسین زاده گفت:

  احسنت واقیت ها را بیان کرده

 2. حسینیان گفت:

  احستن خیلی نقد شیوا و متین بود

 3. ناشناس گفت:

  واقعیت هار را بیان نمودی برادر بخدا من نزدیک به یک میلیون دادم به یه بنده خدایی مبگه که غذا و خوابگاه و همچی با خودمه ..دیدم الکی میگه

 4. ناشناس گفت:

  باور بفرمایید عین واقیعیت ها را بیان کرده چرا نظارت نیست در استان ما در بحث اربعین

 5. حاج بهمنی عتبات عتالیات گفت:

  جناب موسوی مدیر محترم سایت خبری این جوان واقعا واقعیت ها را گفته شاید یه بعضی ها با کامنت های الکی بیایند و نقد غیر منصفانه کنند لطفا مطالب این.چنین افرادی که میخواهند به این جوان انقلابی توهیین کنن نزنید

 6. علی میرزائی گفت:

  توهین به کسی که واقعیت را گفته گناه هست وبعاش برخورد میشود

 7. قهرمانی رسنوران لاله سپاه گفت:

  احسنت از این درایت احسنت از این بصیرت درود بر این شهامت و شجاعت

 8. محمد جواد درخشان زاده مداح اهل بیت گفت:

  اقای رخ فروزی از سابقون این کاروانها هست و حرفشان سند هست و نورد اعتماد عوامل جوانان انقلابی استان ۶ست اگر هم کسی نقد غیر منصفانه بفرستد از سر غرض و حسد هست

 9. حسین گفت:

  درود خدمت مهندس روخ فیروز انصافا حرف حق رازدی خسته نباشید مردبزرگ

 10. هدف گفت:

  آقای روخ فیروز باتوجه به شناختی که من ازایشون دارم انسانی شایسته وهمیشه دنبال کارهای فرهنگی انقلابی بود طرفدار قشره ضعیف جامعه بودند هیچ وقت حاضرنبود حق وانصاف رانادیده بگیرند ودارای دیدگاهی بازوروشنی دارند وهمیشه هدف های انسان دوستانه رادنبال میکردند

 11. شجاع گفت:

  درودبرمردشجاع نترس روخ فیروزعزیز انصافاحقیقت راگفتین

 12. نجاتگر گفت:

  درود بر مهندس رخ فروز
  فرمايشات جناب رخ فروز کاملا مورد تاييد ميباشد متاسفانه افراد سودجو با تفکر کاسبي باعث بي حرمتي به امام حسين و واقعه کربلا و حماسه اربعين ميشوند و ارزش فرهنگي و مذهبي چنين شخصيت هاي فرهنگي را خدشه دار ميکنند که واقعا نياز به پيگيري و بررسي از سوي مسئولين مربوطه را دارد.

 13. hosin27 گفت:

  با سلام من ۱۱اتوبوس تکمیلی دارم لطف کنن این اقا که ادعا دارن بیان واین ۱۱اتوبوس رو ببرن ۷۰۰تومن که خودشون گفتن نه ۷۵۰میدم بهشون اگه حرفاش صحت داره که مطمعنم صحت ندارن و فقط ادعاست..اگر صحت داشت خودشون میتونستن یک اتوبوس ببرن که حتی نشد تکمیلش کنن

 14. hasti.12 گفت:

  با سلام خدمت مدیر محترم اقای موسوی…من صحت یا رد این خبرو ازچشم شما نمیبینم..ولی اقایی که این حرفا رو بدون سند و بدون خبراز نرخ بازار فقط قیمت مطرح میکنن خودی نشان بدهند و یک اتوبوس با همین نرخ و با تمام این امکانات مطرحه به گردن بگیرن..نرخی خنده دارکه جز کلاه گذاشتن بر سر زائر امام حسین چیزی نیست که کرایه عراق رو اونجا بگیرن…کلاه شما سرمردم میزارین که تنش ایجتد میکنبن و هیچ کاری ار عهده اتون برنمیاد.من حاضرم یک اتوبوس از کل طایفه و دوستان به ایشون بدم با نرخ مطرحه

 15. امید گفت:

  سلام خدمت برادر بزرگوار
  فک کنم شما از این که دفاتر رسمی حق بردن زائر رو نداره و باید آزاد ببرنش خبر ندارین پس هیچ کاروان مجوز برای بردن کاروان اربعین ندارن و از جایی که حقیر اطلاع کسب کردم شما هم هیچ گونه مجوزی ندارین و درباره قیمت حقیر یازده اتوبوس فعلا تکمیل کرده ایم اگر شما قادر به بردن زائرین با نرخ ۶۰۰ هستین همه را تقدیم حضور شما میکنیم لازم به ذکر است برای خواننده گان عزیز مطلب فوق نرخ و قیمت هزینه ها به شکل زیر میباشد
  کرایه هر نفر از یاسوج تا مرز شلمچه ۵۰ هزارتومان
  کرایه هر نفر از مرزشلمچه تا یاسوج ۵۰ هزار تومان
  ویزای هر نفر ۲۳۴ هزار تومان
  کرایه مرز تا نجف ۱۶۰ هزار تومان
  کرایه کربلا تا مرز ۲۰۰ هزار تومان
  که بدون مخارج دیگر که پرچم و کارتکس شناسیی و هزینه خدامی که قرار است از زائرین مواظبت کند و خدمت کنند هم باید در نظر گرفته شود حالا شما چگونه میتوانید با نفری ۶۰۰ تمن زائر ببرین ؟؟؟؟

 16. مریم گفت:

  ما وظیفه داریم با هموار کردن مسیر های فرهنگی و معنوی از ایجاد شکاف و سنگ اندازی در این چنین حرکت هایی ممانعت کنیم و راه را برای ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی هموار کنیم…واقعا ممنون ازاقای رخ فیروز که از همه جانبه به مسئله نگاه میکنه و وضعیت اقتصادی ومالی مردمو درک میکنه اجرتون با آقا امام حسین.

 17. دکتر فهیمه رودشتی روانشناس گفت:

  نگاه این جوان یک نگاه انقلابی هست خدا انشا الله به شما و همه عزیزانی در فکر مستعضعفین هستند اجر معنوی عنایت بفرمایید ..

 18. رخ فیروز ..مدیر ک گفت:

  برادی که فرمودن ۱۱ اتوبوس داری جهت اطلاع ..اولا منخودم عضو شورای راهبردی عتبات عالیات شهرستان بویراحمد هستم دوما من هر ساله بیشتر از ۶۰ نفر نمیبرم اونم از افراد مسن و ضعیف جامع که مستنداتش موجود هست دوما من مجوز رسمی از عتبات وعالیات دارم اگر صلاح بود در همین سایت رسمی به نمایش میگذارم تا بر همه اشکار شود ..سوما مرد نیستم اگر ۱۱ اتوبوسشو با هزینه ۷۰۰ نبرم اینم شماره تلفنم ۰۹۱۷۶۰۸۶۸۷۲……… ..من اینقدر نیرو و مراجعه کننده زیاد داشتم که بیشتر نیرهایم را فرستادم پیش همین شماها که شماها گفتید با این قیمت نمیبرم ……….. من اماده هستم با هزینه ۷۰۰ نفری ۳۰هزارتو مانش هم اضاف بیاد

 19. مهرداد صفادوست گفت:

  در جواب اقای امید… هم الان با یه حساب بالا بلند و قیمت های الکی که زدین باز میشور همون ۷۰۰ ضمن اینکه نرخ ها اینجوری نیست برادر کرایه سر مرز تا نجف ۹۰ تومان هست کرایه کربلا تا سر مرز ۱۶۰ هزارتومان هست من به حرفهای اقای رخ فروز ی ایمان دارم .

 20. سرهنگ یزدان دوست رئیس عتبات وعالیات شهرستان بویراحمد گفت:

  جهت اطلاع دوستان و اقایون اقای محمد رخ فروز بعنوان عضو شواری راهبردی عتبات و عالیات شهرستان بویراحمد میباشند و از مجوز قانونی از این اداره برخوردار هستند ..تازه ازپروانه تاسیس موکب موسسه خیریه هم از این اداره مجوز فعالیت دارند ..

 21. روابط عمومی ستاد عتبات و عالیات گفت:

  سلام جناب موسوی مدیر محترم سایت خبری فریاد جنوب
  من به نمایندگی از طرف این نهاد همیجا اعلام میکنم که اقای رخ فیروز داری مجوز رسمی از سازمان عتبات و عالیات هست ..وافرادی که اقدام به ثبت نام غیر قانونی میکنن سازمان هیچ نوع تعهدی در قبال زائرینشون نداره چون از فیلتر بازار ازاد مشرف میشن و ارتباطی با این نهاد نداره …تنها افراد زیر مجوز فعالیت در بحث کاروانهای اربعین را دارن ..اقای بهمنی -اقای رخ فیروز-خانم شجاع پور-اقای صمدی اقای شاهرخی -زیر مجموعه عتبات و عالیات هستند واز راویان این نهاد هستند ..و دفاترهای مجاز هم اقای قلی پور,-اقای عباسی-اقای,-موسوی-واقای-شاهرخی هستند وسلام بقیه فاقد صلاحیت هستند

 22. دکتر امید کمالی اصل روانشناس واستاد دانشگاه یاسوج گفت:

  دوستان یه مسئله هست میگن که هر موقع دیدیت در مقابل حرف حق یک نفر واکنش منفی نشان داد بدانید که داران کار حق منفعی دارد …حالا این بنده خدایی که به اسم هستی ۱۲ و هستی ۲۷ و امید کامنت زدن قاطعا از افراد معامله گر و منفعت طلب هستن ..کما اینکه شاید اقای رخ فیروز هم بشناسشون که اعلام امادگی کرده جهت بردن ۱۱ اتوبوس با قیمت ۷۰۰ بس زیاد اهمیت ندین معمولا حرفهای حق در بین افراد بی منطق جایگاهی ندارد ..به هرحال ممنونم از جناب مهندس رخ فیروز که حقانیت را بیان کردن خدا بهشون اجر معنوی عنایت بفرمایبد

 23. خانم حاتمی دانشگاه پیام نور گفت:

  درود بر عمار و سخنگو بینوایان ومحرومان ومظلومان رخ فیروز انقلابی ..در این روزگار دکتر حسن عباسی حق گو مردم را به زندان انداختن رخ فیروز هم یک حسن عباسی ..که حق را میگوید و سودجویان با نقدهای غیر منصفانه ازش انتقاد ناحق میکنن

 24. محمد رخ فیروز گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم و همه بزرگواران که به این حقیر لطف دارن ..اولا این بزرگواری که دوستان ای پی اش را دراوردن .بنده میشناسمش.. ومیشه گفت که حرفهای ایشون هیچ وقت ارزش پاسخ را نداره …کما اینکه به همین زود در شبکه رسمی استان از همین شخص انتقاداتی خواهد شد در زمینه های مختلف با اسناد و شواهد ومستندات کافی ..دوما این شخص تهمت زد که بنده فاقد مجوز هستم و باید هم جلو همون رسانه به چالش بکشونمش با مجوز رسمی از عتبات و حکم مسولیت ..سوما من به شما عزیزان واقعیت را خواهم گفت امیدوارم که خداوند به چشم ریا نگیرد اینجانب سالانه ۶۰ نفر بیشتر به کربلا نمیبرم وآون ۶۰ نفر هم از روستانشینان و پیرمرد ان و پیر زنانی هستند که به هرکسی مراجعه کردن کسی نبردشو گفتن که شما کهولت سن وسال دارید برایمان مشکل ساز میشود و بنده افتخار کردم که خداوند نوکری این عزیزان را به من سپرد والان ۵ سال هست که به همین نیت دارم سالانه ۶۰ نفرسالخوردگان را به این مسیر معنوی میبرمبا کمترین هزینه وانشا الله در برنامه مستند تلویزیونی که داریم هماهنگ میکنم از چندین نفرشون هم دعوت میکنم که بیایین و به تا این افراد سودجوی که کامنت بی رضای خدا میزنند براشون اثبات بشه که ما اهل ریا کاری و معامله با زوار اهل بیت نیستیم …وچهارم الانم ۶۰ نفر دارم از همین طیف سالخوردگان و بینوایان ..روز ۲۹ عصر گلزار شهدای یاسوج سوار میشن دوستان بیاین و مستند بگیرن برای ثابت کردن …و در پایان هم اماده هستم از ۱۱ اتوبوس این خانم یک اتوبوس پیرمرد پیرزن با قیمت ۷۰۰ ببرم اگر دروغ گفته که ۱۱ تا دارم ..

 25. ناشناس گفت:

  خدا انشا الله و جوانیت خیر ببینی و خدا اینجوری که ما ازت راضی هستیم خدا هم ازت راضی باشه به حق دودست بریده اباالفضل ..مادر و پدرم را پارسا ل برد با قیمت ۵۵۰ تومان خدا کمکش کنه انشا الله

 26. کامبیز امامی گفت:

  خی الا خیرالعمل ..حاح رخ فبروز مرد عمل😙😙😙

 27. کبری رزده گفت:

  من دوسال با این اقا رفتن کل حرفهایش واقعیت داره ..تازه یکی دونفر را هم مجانی برده بودبنام خانم ..ح-ج..جهت کمک کردن به سالخوردگان ..واقعا اگر میخواهید کار فرهنگی و جهادی کنید باید از ایشون یاد بگیرید

 28. ناشناس گفت:

  کاروان که به تعداد نبست که هرکسی بخواهد ۱۱ اتوبوس ثبت نام کند به کمیت و کیفیت هست ..حتما سودخوبی به جیب میزنی که ۱۱اتوبوس تکمیل داری ..ای سودجوی

 29. فریدون داوری شاعر و نویسند واستاد دانشگاه گفت:

  سودجویان حیا کنید …تجارت با زوار امام حسین را رها کنید
  حرف حق حقیقتی بی انتها هست
  راست بگو که دست تو ازقلم جدا هست
  فرق اون کسی که داره پول زیاد از مردم میگیره بایزید اینکه یزید اب را بر حسین بست …اینا راه رابر زوار حسین میبنداند …درود بر حقیقت و واقیعیت درود بر بر این برادر عزیز که از,شاگردان اینجانب بودند در دانشگاه واقعا احسنت

 30. Nav گفت:

  درود بر حاج رخ فیروز مرد عمل ــ واقعا ممنون و سپاس از زحمات بیکرانتان انشالله موفق و موید باشید….

 31. جهانگیر اسفندیاری گفت:

  بعد از مهدویت در شیعه دلگرم کننده ترین موضوع فرهنگ عاشورایی است وحالدشمن دنبال کم فروغ آن است ولی غافل از آنکه : هر که با خون خدا در افتاد این رسم تاریخ است
  ادو خواست فریاد یا حسین رو برکند فریاد لا حول والا قوت…..و هیهات منا الذ….۱۳۰۰ در کل این کره خاکی پیچیدی .

 32. مهرداد گفت:

  سلام خدمت برادر بزرگوار
  فک کنم شما از این که دفاتر رسمی حق بردن زائر رو نداره و باید آزاد ببرنش خبر ندارین پس هیچ کاروان مجوز برای بردن کاروان اربعین ندارن و از جایی که حقیر اطلاع کسب کردم شما هم هیچ گونه مجوزی ندارین و درباره قیمت حقیر یازده اتوبوس فعلا تکمیل کرده ایم اگر شما قادر به بردن زائرین با نرخ ۶۰۰ هستین همه را تقدیم حضور شما میکنیم لازم به ذکر است برای خواننده گان عزیز مطلب فوق نرخ و قیمت هزینه ها به شکل زیر میباشد
  کرایه هر نفر از یاسوج تا مرز شلمچه ۵۰ هزارتومان
  کرایه هر نفر از مرزشلمچه تا یاسوج ۵۰ هزار تومان
  ویزای هر نفر ۲۳۴ هزار تومان
  کرایه مرز تا نجف ۱۶۰ هزار تومان
  کرایه ی رفت و برگشت از نجف به کاظیمن ۱۲۰ هزارتومان
  کرایه کربلا تا مرز ۲۰۰ هزار تومان
  که بدون مخارج دیگر که پرچم و کارتکس شناسیی و هزینه خدامی که با اتوبوس برای مسول و خدام که از زائرین مواظبت کند و خدمت کنند هم باید در نظر گرفته شود حالا شما چگونه میتوانید با نفری ۶۰۰ تمن زائر ببرین ؟؟؟؟
  لازم به ذکر است این کسانی از از طریق تور خرج و مخارج زندگیشان را میدهند اگر نخواهند سودی بخاطر حق الزمه خود بگیرند باید چیکار کنند و چگونه امرار معاش کنند ؟؟؟
  و در پایان : برادر عزیز شما که میخواهید مصاحبه ای انجام دادید لطف بفرمایید واضح و باز مسئله را بیان کنین نه با حساب کتاب سطحی یه قیمتی بدهید که باعث تشویش اذهان عمومی شود .

  التماس تفکر

 33. سلیمی زاده گفت:

  درود خدا و اهل بیت بر شما کربلایی رخ فیروز
  با اینکه خود شما در این امر بردن زوار اباعبدالله در ایام اربعین تجربه دارید و جز سابقون هستید حقیقت را گفتید
  البته اگه مسئولین ذی ربط گوش شنوا داشته باشند و توان برخورد با این افراد دلال و سود جو که حاضرن بخاطر پول هر کاری کنند
  با اینکه گران میگیرن و بدون هیچ گونه خدمت رسانی
  و حتی اکثرا زوار را که خیلی از اونها افراد سالخوروه و بی سواد هستند در اون کشور غریب گم هم میکنند و دست از پا دراز تر بر میگردند
  و ما از مسئولین ذی ربط تقاضا داریم که جلوی این دلال بازیها را بگیرند و بر خورد کنند
  بازم از شما کربلایی رخ فیروز تشکر کنم
  مطمئن باشید بخاطر این حقیقت گویی خیلی تهمت دنبال شما میزنند ولی بدون افراد انقلابی و مومنی مثل شما همیشه دنبال حقیقت هستند تا خود
  اجرکم عندالله

 34. ناشناس گفت:

  سلام خدا قوت آقای رخ فیروز
  اجرتون با اباعبدالله الحسین

 35. ارشیا رخ فیروز گفت:

  برادر عزیز کربلایی محمد ایشالا که خداوند جوابگوی هن شما و هم دلالان خواهد بود با قدرت برنامتو پیش ببر این کامنتهایی که بزرگواران گذاشتن در مقابل اون یک نفر خود بیانگر واقعیات هست به هر حال اون نفر انگیزه ای جز سود زیاد ندارن امام حسین پشت و پناهت اخوی عزیز

 36. رخفیروز گفت:

  داداش اجرتون با امام حسین

 37. ناشناس گفت:

  سلام آقای مهندس رخ فیروز افرادی ک پشت سر شما حرف میزنن مردی سودجو و دنبال منفعت جیب خودشون هستن عدالت را اجرا کردی انشاه الا ک امام حسین پشت پناهت باشه

 38. دیانا شاهدمنش گفت:

  اجرتون با امام حسین دای جان

 39. سعید اکبری گفت:

  الحق من النصاف واقعیت هارا گفته من دور گذشته با یه اخوندی رفتم خدا شاهد ۱۲۰۰ ازم گرفت دست اخر در کربلا گم شدم و بعد هز ۵ روز ار اربعین د لت عراق گرفتم و از مرز شلمچه پرتم کرد بیرون

 40. حسین پور گفت:

  واقعا ایشان من بهاش سفر رفتم خدا شاهد لذت بردم از مدیریتش و احساس مسولیتش .درود بر رخ فیروز

 41. کامبیز رخ فیروز گفت:

  اجرت با آقا امام حسین ،خدا قوت

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد
متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد