09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

فرماندار دنا در واکنش به قطع درختان :حساس کردن مسئولین از سوی تریبون داران ملی دلسوزی نبود /چرا از همان تریبون جذب اعتبار نکردند | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 19716
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۹۸ - ۱۷:۴۴

فرماندار شهرستان دنا در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته گردشگری در سی سخت برگزار شد گفت  : یکی از ضرورتها در بحث گردشگری ایجاد زیر ساخت هاست ، موضوع مهمی که اگر فراهم نباشد رغبتی برای گردشگر ایجاد نمی کند به گزارش فریاد جنوب،  علییار علیپورافزود: شهر سی سخت یکی از شهرهای […]

فرماندار دنا در واکنش به قطع درختان :حساس کردن مسئولین از سوی تریبون داران ملی دلسوزی نبود /چرا از همان تریبون جذب اعتبار نکردند

فرماندار شهرستان دنا در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته گردشگری در سی سخت برگزار شد گفت  : یکی از ضرورتها در بحث گردشگری ایجاد زیر ساخت هاست ، موضوع مهمی که اگر فراهم نباشد رغبتی برای گردشگر ایجاد نمی کند

به گزارش فریاد جنوب،  علییار علیپورافزود: شهر سی سخت یکی از شهرهای گردشگر پذیر در جنوب کشور است که باید زیرساختها در آن فراهم شود تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم  .

 وی عنوان کرد:  جاده یاسوج- سیسخت هم یکی از زیر ساختهایی است که طی روزهای اخیر مورد هجمه‌های گسترده‌ای از سوی افراد مختلف صورت گرفت در حالی که این بحث‌ها کاملا اغراق‌آمیز بود.

این مسئول ادامه داد : در رسانه‌ها مطرح کردند که برای چهارخطه کردن جاده یاسوج-سی‌سخت حدود دو هزار درخت قطع می‌شود در صورتی که در همه طول این مسیر یک هزار و ۲۵ درخت وجود دارد.

فرماندار دنا : نگرانی‌های فعالان زیست محیطی نسبت به قطع درختان در جاده یاسوج-سی‌سخت را دلسوزی ندانست و گفت: اگر بنا است توسعه گردشگری داشته باشیم باید به بحث جاده توجه جدی کنیم.

علبپور  با بیان اینکه اگر بنا است توسعه گردشگری داشته باشیم باید به بحث جاده توجه جدی کنیم، گفت: آنهایی که اینقدر برای درختان بلوط جاده سی‌سخت دلسوزی کردند الان چند سال است که هزاران درخت بلوط در زاگرس دچار بیماری شده و در حال نابود شدن هستند اما هیچ برنامه‌ای برای جلوگیری از نابودی جنگل‌های زاگرس نداشتند.

علیپور ابراز کرد: هزاران درخت بلوط نیز در برخی آتش‌سوزی‌ها در نقاط مختلف کشور طعمه حریق شد که اگر تجهیزات درستی برای مهار این آتش‌سوزی‌ها داشتند خسارت‌ها به مراتب کمتر بود اما هیچ حساسیتی نشان داده نشد.

وی ادامه داد: تعداد زیادی درخت بلوط در منطقه شلالدان به علت بیماری‌های مختلف از بین رفت اما همان‌هایی که بحث قطع درختان بلوط جاده سی‌سخت-یاسوج را مطرح کردند یک بار هم تلاش نکردند جلوی این تخریب درختان در شلالدون را بگیرند.

فرماندار شهرستان دنا نگرانی‌های فعالان زیست محیطی نسبت به قطع درختان در جاده یاسوج-سی‌سخت را دلسوزی ندانست و گفت: دلسوزی این است که برای کل جنگل‌های زاگرس نگران باشید.

علیپور بیان کرد: قرار است به جای هر درختی که در جاده سی‌سخت-یاسوج قطع می‌شود سه درخت جایگزین شود که نظارت می‌کنیم که این کار حتما انجام شود.

نویسنده: مینو آریانفر
نظرات بینندگان
 1. ناشناس گفت:

  درود برشما جناب فرماندار

 2. دنا گفت:

  درود برفرماندار با درایت خدا می داند مورد بسیار کلیدی را گوشزد کردین

 3. ناشناس گفت:

  والا په نخو اوسو که هر روز یه جی تش ایگروت و هنوز هم هسی یه مسول دل بسوزنه چهار تا دستگاه خوب سی خاموش کردن تش بین

 4. سی سخت گفت:

  درودبرفرماندار کاردان

 5. طبیعت گفت:

  واقعا باید تاسف خورد که یک فرماندار چنین ديدگاهيي داشته باشد و قطع شدن هزار و اندی درخت را به مسائل سیاسی ربط دهد نماینده ضعيف فرماندار ضعیف انتخاب میکند قوم گرایی نتیجه آن هم چنین اظهار نظرهای سخیفی است

 6. دنا گفت:

  درودبیکران به مهندس علیپور ،،فرماندارسی سخت بدون اغراق مرد عمل هستندای کاش ایشان زودتربه این منسب می نشستند

 7. رضایی گفت:

  احسنت آقای فرماندار
  خو اگه راست میگن این چند سالی که خشک سالی کل زاگرس رو از بین برده بود یکی صداش در میومد و کمک میکرد. البته عده ای چشم پیشرفت زاگرس نشینان را ندارند…….