قرارداد ساخت پلی اتیلن دهدشت به پتروپارس واگذار شد
قرارداد ساخت پلی اتیلن دهدشت به پتروپارس واگذار شد

به گزارش فریاد جنوب،با امضای قرارداد طرح ساخت پتروشیمی دِهدشت، پتروپارس پس از سال‎ها فعالیت در حوزه بالادستی و میان‎دستی برای اولین بار به صنعت پتروشیمی وارد شد تا در مسیر سیاست‎های خود در گسترش زنجیره ارزش و کسب و کار، گام دیگری بردارد. پتروشیمی دِهدشت يك واحد تولید پلی اتیلن سنگین است که در […]

به گزارش فریاد جنوب،با امضای قرارداد طرح ساخت پتروشیمی دِهدشت، پتروپارس پس از سال‎ها فعالیت در حوزه بالادستی و میان‎دستی برای اولین بار به صنعت پتروشیمی وارد شد تا در مسیر سیاست‎های خود در گسترش زنجیره ارزش و کسب و کار، گام دیگری بردارد.

پتروشیمی دِهدشت يك واحد تولید پلی اتیلن سنگین است که در مسیر خط لوله اتيلن غرب (باختر) کشور معروف به پتروشيمي‎هاي خط دنا قرار دارد. خط دنا از يك واحد الفين گچساران و چهار واحد توليد پلي اتيلن (HDPE) به نام‎هاي پتروشيمي دهدشت، ممسني، كازرون و بروجن تشكيل شده است.

این واحد پتروشیمی پس از بهره‎برداری وارد زنجیره بالادستی بیدبلند، گچساران و پایین‎دست گچساران می‎شود تا برای تامین نیاز بازارهای داخلی و تغذیه صنایع پایین‎دستی و همچنین صادرات محصول به بازارهای جهانی، به تولید سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین با استاندارد و لیسانس شرکت بازل آلمان بپردازد.

کلنگ پتروشیمی دهدشت، در فروردین سال ۱۳۸۶، در غرب استان کهکیلویه و بویراحمد، در ۸۰ کیلومتری گچساران و مجاور شهر دهدشت در منطقه صحراي كلاچو در مساحت ۱۰۲ هكتار بر زمین خورد اما به دلایلی با وقفه روبرو شد که با انعقاد این قرارداد امید‎ها برای اتمام و آغاز بهره‎برداری از آن افزایش یافته است.

فعالیت پتروشیمی دهدشت با پیگیری مجدانه سردار هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه در مجلس و با چندین سفر وزیر نفت و مقامات وزارتی به دهدشت از سر گرفته شد.

💎 مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیچ فارس در گفتگو با انرژی نیوز: قرارداد ساخت پلی اتیلن دهدشت به پتروپارس واگذار شد/ ارزش قرارداد ۲۹۰ میلیون یورو است.