09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

ممنوعیت صدور مجوز خبازی جدید در کهگیلویه/بازرسی از بازار تشدید می‌شود | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 16357
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۹۸ - ۰۸:۳۶

احمد حکیم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فریاد جنوب از کهگیلویه از ممنوعیت صدور پروانه خبازی جدید به علت اشباع شدن این صنف در شهرستان خبر داد. رئیس اداره صنعتف معدن و تجارت کهگیلویه گفت: با توجه به ازدیاد واحدهای خبازی هیچ گونه مجوز جدید برای خبازی صادر نیم‌شود اما نسبت به ساماندهی و یا […]

ممنوعیت صدور مجوز خبازی جدید در کهگیلویه/بازرسی از بازار تشدید می‌شود

احمد حکیم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فریاد جنوب از کهگیلویه از ممنوعیت صدور پروانه خبازی جدید به علت اشباع شدن این صنف در شهرستان خبر داد.

رئیس اداره صنعتف معدن و تجارت کهگیلویه گفت: با توجه به ازدیاد واحدهای خبازی هیچ گونه مجوز جدید برای خبازی صادر نیم‌شود اما نسبت به ساماندهی و یا جابجایی واحدها در صورت نیاز اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای ساماندهی بازار و کنترل تخلفات صنوف بازرسی از واحدهای صنفی سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده تشدید می‌شود.

رئیس اداره صنعتف معدن و تجارت کهگیلویه گفت: طی یک ماه گذشته ۵۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی انجام  و منجر به شناسایی ۱۵۶ تخلف شده است.

وی با بیان اینکه تخلفات کشف شده در قالب ۱۳۳ فرم به تعزیرات ارسال شد، ارزش ریالی این تخلفات را  قریب به ۲۶۵ میلیون ریال برآورد کرد.

حکیم با اشاره به تشدید نظارت بر واحدهای خبازی و تلاش برای ارتقای کیفیت نان در شهرستان‌ها گفت: ۱۰۰ مورد بازرسی از واحدهای خبازی انجام شد که ۳۳ مورد تخلف شناسایی شد.

وی تصریح کرد: از خرداد ماه تا نیمه نخست تیرماه ۳۰۰ مورد فرم جهت رسیدگی به تعزرات شهرستان ارسال شده است که از این تعداد ۹ مورد به ارزش ریالی ۲۸ میلیون و ۲۶۰ هزار ریال مربوط به شهرستان چرام، و ۱۱ تخلف به ارزش ریالی ۱۴ میلیون و ۸۰ هزار ریال مربوط به صنوف شهرستان لنده بود.

حکیم از راه اندازی انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان برای نخستین بار در شهرستان خبر داد و افزود: این انجمن از افراد بالای ۱۸ سال و همچنین افراد متقاضی هیئت مدیره و بازرس عضویت می پذیرد.

این مسؤول گفت: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان می تواند در کنار بازرسان به ساماندهی هر چه بهتر بازار کمک شایانی داشته باشد.

 

انتهای خبر/

 

نویسنده: طیبه سادات سعادتی نیک
نظرات بینندگان
  1. ناشناس گفت:

    حالا که قانون میگه حق ممنوعیت صدور هیچ مجوزی رو ندارید، شما خودسر ممنوع میکنین؟؟شما مسؤل نظارت بر بازارین، اشباع بازار به شما چه؟؟ هر بازاری اشباع بشه خودبه خود کسی به سمتش نمیره، حتما منافع شما در ممنوعیت هست وگرنه هیچ مبنای قانونی نداره این کار نه تنها برای این صنف که برای همه صنوف، حق تعلیق صدور مجوز رو ندارین.