پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

نطق تند نماینده بویراحمد و دنا در صحن علنی مجلس پیرامون سیل اخیر در کهگیلویه و بویراحمد/ زارعی: یک‌ مسئول پا در استان نگذاشت | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12594
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۹۸ - ۱۰:۱۳

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس  شورای اسلامی در صحن علنی مجلس گزارشی از وضعیت سیل و استان ارائه نمود . به گزارش فریاد جنوب، متن کامل سخنرانی غلام محمد زارعی به شرح زیر است:   با تبریک سال نو و ایام مبارک ماه‌های رجب و شعبان حضور مردم ایران بخصوص مردم صبور استانم […]

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس  شورای اسلامی در صحن علنی مجلس گزارشی از وضعیت سیل و استان ارائه نمود .

به گزارش فریاد جنوب، متن کامل سخنرانی غلام محمد زارعی به شرح زیر است:

 

با تبریک سال نو و ایام مبارک ماه‌های رجب و شعبان حضور مردم ایران بخصوص مردم صبور استانم کهگیلویه و بویراحمد ضمن ابراز همدردی با مردم آسیب دیده از سیلاب اخیر در استان های مختلف کشور مخصوصا مردم محروم و سیل زده استان کهگیلویه و بویراحمد از همکاری همه جانبه مردم بزرگ ایران در سراسر کشور در مقابله با این حادثه ملی .

 

استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل قرار گرفتن در دامنه مرکزی زاگرس یکی از استان های پر بارش کشور بوده است که در سال زراعی جدید بیش از ۱۲۰۰ میلی متر باران در حوزه شمالی این استان انجام شده است .

بر اساس گزارش های هواشناسی بیشترین میزان بارندگی در روزهای اخیر مربوط به استان های کهگیلویه و بویراحمد و لرستان بوده است بطوری که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده است و به همین دلیل بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به مردم تاسیسات عمومی و زیر بنایی وارد شده است و ۳ نفر نیز جان خود را از دست داده اند .

با این وجود هیچ مسئولی از استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید نکرد و با مردم ابراز همدردی نکرد که موجب دلگرمی مسیولین استانی شود .

بیش از ۵۱۰ میلیارد تومان خسارات به اراضی کشاورزی ، باغات و طرحهای پرورش دام و طیور خسارت وارد شد.

و کلیه فعالیت های در این بخش تعطیل و مردم بشدت دچار مشکل شدند .
در بخش راه و ابنیه متاسفانه حدود ۱۰۰۰ کیلومتر از راههای اصلی و فرعی و بیش از ۷۰۰ پل خسارت دیدند و ۳۰ پل نیز بطور کامل تخریب شد که در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در این حوزه خسارت وارد شد و به همین دلیل بیش از ۶۰ روستا از جاده ارتباطی هنوز برخوردار نیستند .

در این بین محور یاسوج شیراز که از مهمترین محورهای کشور است بیش از ۱۵ میلیارد تومان خسارت دیده است .

در بخش مسکن روستایی و شهری بیش از ۱۹۰۰ مسکن خسارت دیده یا بطور کامل تخریب شده اند که بیش از ۶۸ میلیارد تومان خسارت وارد شده است و یک روستا در زیبایی بطور کامل محو شده است و مردم آن روستا در حال حاضر بی خانمان هستند .

در بخش عشایری بیش از ۱۰ میلیارد تومان خسارت به عشایر استان وارد شده است ، امیدوارم که در ارزیابی و پرداخت خسارت به مردم یک نگاه عادلانه صورت گیرد و این خسارت سنگین که به استان وارد شده است با جدیت مورد توجه قرار گیرد .

 

نویسنده: s
نظرات بینندگان
 1. ناشناس گفت:

  ترتروک من گپش نی

 2. دنا گفت:

  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟صحبت ها بیشتر زمینه انتخاباتی دارد موقع سقوط هواپیما چراساکت بودید؟

 3. ناشناس گفت:

  بازهم خداراشکر که که ازخاکستریه دودی دیدیم

 4. ناشناس گفت:

  بی عرضگی شمانمایندگان استان میرسونه که هیچ مسئول کشوری به استان نیامد

 5. ناشناس گفت:

  اقای حاج زارعی باز هم دستت درد نکنه حداقل یه طوری به اطلاع مرکز نشینان رساندی اگه گوش شنوا داشته باشند ولی کاش اقای تاج گردون هم حداقل برای مردم استان که تمام مدیر کل ها را او گذاشته یه چونه میزد

 6. دنای سربلند گفت:

  صوت نطق را هم اگه وجود داره بذارین. ..

 7. شاهرخ گفت:

  بازهم‌خداراشکرکه‌بعداز‌۷سال‌ازخواب‌بیدارشد‌.شتردرخواب‌بیندپنبه‌دانه‌.گهی‌للب‌خورد‌گه‌دانه‌دانه

 8. علی گفت:

  مسئولین ما روشون نمیشه با بالا نشینان درد مردم استان مطرح کنند…برای اینکه ممکن مرفهین بی درد بالا نشین ناراحت نشن وتفریحشان به هم نخوره…افرین به شما اینه بچه سر براه وحرف شنو…مبادا خاطر عزیزان را مکدر کنید…بذارید به خوشگذرانیشان برسند