پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج افتتاح نشده تخریب می شود/سوء مدیریت در اداره ورزش وجوانان استان | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 13367
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۹۸ - ۱۳:۳۸

معاون سابق ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت کنونی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج مرکز این استان را تاسف‌بار خواند و تاکید کرد که این ورزشگاه به دلیل خراب شدن تاسیسات و قسمت های مهم آن باید تا ۲ سال دیگر تخریب و از نوساخته شود. فریادجنوب faryadejonoob.ir ” احمد حکمتی اصل” باتشریح شروع […]

ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج افتتاح نشده تخریب می شود/سوء مدیریت در اداره ورزش وجوانان استان

معاون سابق ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت کنونی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج مرکز این استان را تاسف‌بار خواند و تاکید کرد که این ورزشگاه به دلیل خراب شدن تاسیسات و قسمت های مهم آن باید تا ۲ سال دیگر تخریب و از نوساخته شود.

فریادجنوب faryadejonoob.ir

” احمد حکمتی اصل” باتشریح شروع عملیاتی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری این شهر، اظهارداشت: کلنگ احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج از سال ۸۶ و در دولت نهم ” محمود احمدی نژاد” به زمین زده شد و در ردیف طرح های مهر ماندگار قرار گرفت و قرار بود تا سال ۹۲ به بهره برداری برسد اما به دلیل تامین نشدن منابع اعتباری متوقف شد.

وی گفت:‌با شروع به کار دولت یازدهم این ورزشگاه پس از ۹ سال بلاتکلیفی سرانجام تکمیل و در اردیبهشت ماه ۹۴ با حضور ” محمود گودرزی” وزیر وقت ورزش و جوانان دولت یازدهم به بهره برداری رسید و از آن زمان تاکنون نه تنها هیچگونه مسابقه فوتبالی در آن برگزار نشده بلکه صندلی ها و سازه ها و تجهیزات آن نیز رو به فرسودگی رفته است.

معاون سابق ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، زیربنای این استادیوم را حدود ۲۳ هزار مترمربع عنوان و یادآورشد: این فضای ورزشی با وجود داشتن امکانات مجهز در آستانه تخریب قرار گرفته است.

حکمتی اصل افزود: در بدنه داخلی ورزشگاه، چهار سالن بزرگ، شش رختکن با مبلمان روز و ۲ سونا و جکوزی قرار گرفته که متاسفانه در حال فرسودگی کامل قرار گرفته است.

وی با اظهار تاسف از وضعیت موجود ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج، ادامه داد:سوء مدیریت  طی چند ساله اخیر در اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد مهمترین عامل متروکه شدن این ورزشگاه است.

این کارشناس ورزش گفت: سیستم تاسیساتی هم اکنون از کار افتاده و چمن ورزشگاه نیز حال و روز خوشی ندارد.

حکمتی اصل با اشاره به نامناسب بودن پیست تارتان ورزشگاه ۱۵ هزاری نفر یاسوج، اظهارداشت: ضعیف ترین مصالح  تارتان در پیست این ورزشگاه به کار رفته و بزودی شاهد از بین رفتن کامل آن خواهیم بود.

وی گفت: در دوساله اخیر هیچ کار خاصی برای ورزشگاه صورت نگرفته و کاری به جایی رسید که دادستان یاسوج بعنوان مدعی العموم برای این ورزشگاه و مدیرانی که در ارتباط با آن سهل انگاری کرده اند پرونده قضایی تشکیل داده است.

معاون سابق ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه ورزشکاران باید تا ۲ سال دیگر شاهد متروکه شدن ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج باشند، خاطرنشان کرد: با روند موجود به قطعیت می توان گفت تا ۲ سال آینده این ورزشگاه تخریب و این درحالی است که تاکنون یک بازی فوتبال رسمی در آن برگزار نشده است.

حکمتی اصل افزود: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج فاقد مدیر بوده و یک کارشناس را به صورت صوری بعنوان مدیر ورزشگاه منصوب درعین حالی که اصلا ورزشگاه مدیر ندارد.

وی از بالا و پایین بودن چمن ابتدا و انتهای ورزشگاه به میزان نیم متر هم خبرداد و اظهارداشت: در هیچ ورزشگاهی نمی توان چنین چمن و چنین اختلافی را دید.

این استاد دانشگاه گفت: بخشی از ساختمان داخلی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج را آب فراگرفته و در صورت کمترین بارش باید شاهد زیر آب رفتن بخش زیادی از مجموعه ساختمانی این ورزشگاه باشیم.

حکمتی اصل افزود: سالن‌های رختکن ورزشگاه که حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه آنها شده را هم اکنون آب فراگرفته و تخلیه هم نشده است.

وی با تقدیر از تخصیص اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی توسط ” غلام محمد زارعی ” نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برای تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج، یادآورشد: دادستان مرکز استان آقای کرمی هم پیگیری های فراوانی برای راه اندازی این وررزشگاه داشت که جای تقدیر دارد.

این معاون سابق اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که سوء مدیریت ها در ۲ ساله اخیر مهمترین دلیل راه اندازی نشدن ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج است که اگر این روند ادامه داشته باشد بدون شک تا ۲ سال آینده این ورزشگاه باید تخریب و از نو ساخته شود.

حکمتی اصل گفت: ساخت این ورزشگاه در شرایط کنونی ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد درحالی که در زمان افتتاح ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه در برداشت/ایلنا

نویسنده: mousavi
نظرات بینندگان
 1. م گفت:

  دولت نهم و دهم نداره، سرتاپای خودتون ایراده بعد به دولت نهم گیر میدید. چطور تو یک سال و یک ماه این ورزشگاه رو ساختید، که تو دوره شما ساخته شد، چرا دروغ به حلق مردم میرزید. من مهندس عمرانم و همسایه ورزشگاه، حداقل ۹۰ درصد اون تو زمان احمدی نژاد ساخته شد. شکل زمین و زیرسازی اون هم که اول انقلاب کار شده بود. دروغگو

 2. ورزش گفت:

  انشااله کسانی که با آینده جوانان این استان بازی کرده اند خدا خودش جوابشان رو خواهد داد راست میگه من خودم در جریان کار هستم

 3. بیکار گفت:

  باسلام خدمت جناب استاددانشگاه اخه برادرجنابعالی خودتون دراین چندسال معاون بودیدچرااستین بالا نزدیدمن کارندارم که علوی مدیرخوبی هست یا بدولی پرسش اینجاست که همون موقع که معاون بودیدرسانه ای میکردیدپیگیرمشدیدالان هم که جناب علوی دوباره میان حرفهای جنابعالی را تکذیب میکنندمدیران ما مدیرنیستنداگرمدیربودنداین بودجه واین هزینه برای جوانان این شهرچه کارمفیدی انجام شده ماجوانهامون دارندبه راه خلاف کشیده میشومدولی مسولین بفکرصندلی وحق مدیریت واضافکارهستنداگرمدیرنباشدشایدهمون بودجه که صرف هزینه الکی میشودمیشه چنداین ورزشگاه ساخت متاسفانه استان ماازهرلحاظ محروم هست ومحرومیت ازمدیران دلسوزازهمچی بدترهست گاش یک روزی به جایی برییمکه جایکاه جوانان را درک کنیم

 4. ۰۱۱۱ گفت:

  آقای معاون قبلی پس چرا در زمان معاونتت دهان نگشودی وحالا دلسوز شدی؟ اینکه کار نماینده منتخبتون هست حالا که پست را از شما گرفتند این حرفا رو میزنی؟ وای بر شماها…

 5. ورزش دوست گفت:

  آقای حکمتی شما که از سو مدیریت میگید یادت نره که تو این چند سالی که ورزشگاه افتتاح شد شما معاون ورزش بودی پس چرا خیانت خودت نمیگی که هیچ کاری برا استادیوم نکردی

 6. صدف گفت:

  آخ آویختم همین ورزشگاه هم نابود شد رفت مگه علوی کاری به این کارها داره

 7. احمدی گفت:

  زمان اقای علوی مدیر کل فعلی هزینه ای برای ورزشگاه ۱۵ هزار نفری انجام نشده است

 8. فوتبال گفت:

  اتفاقا هر چی گفته درسته علوی هم دو سال است که ورزش نیمه جان رو نابود کرده مامانت های بالا هم کار خودش است

 9. لر گفت:

  درود بر جناب حکمتی؛ اگه دو نفر دلسوز مثل حضرتعالی در ورزش بودند ورزش ما الان اینچنین حقیر نبود

 10. بویراحمدی گفت:

  درود بر جناب حکمتی استاد فرهیخته و دلسوز، حیف که قدر شمارو ورزش استان ندونست

 11. ورزشی گفت:

  …. احمد حکمتی تو که خودت …. در اداره کل ورزش ضمن اینکه شما هفت سال معاون ورزش بودی هیچ بخاری ازت بلند نشد

 12. شفاف گفت:

  اتفاقا آقای حکمتی همش با علوی روی همین مسائل دعوا داشت من هیاتی هستم ودر جریان دلسوزی ایشان وبی خیالی علوی هستم

 13. بیراحمد گفت:

  یه مشت ترسو و چاپلوس تو اداره ورزش تو اتاق علوی مزدوری میکنن؛ میخای ورزش درست بشه؛ درود بر حکمتی

 14. بویراحمد گفت:

  واقعا باید ناظران این پروژه را به فلک ببندند