09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

پرداخت 29میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12175
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۹۷ - ۰۸:۰۱

سید آیت افشارمهر در گفت‌وگو با خبرنگار فریادجنوب در یاسوج، گفت: در سال ۹۷ مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی  به سازمان بهزیستی استان اختصاص یافت که مبلغ ۵ میلیارد تومان آن از طریق بند ب تبصره ۱۶ و بقیه از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری بود. وی گفت:ازتسهیلات بند ب تبصره ۱۶تعداد ۲۸۵ نفر […]

پرداخت ۲۹میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد

سید آیت افشارمهر در گفت‌وگو با خبرنگار فریادجنوب در یاسوج، گفت: در سال ۹۷ مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی  به سازمان بهزیستی استان اختصاص یافت که مبلغ ۵ میلیارد تومان آن از طریق بند ب تبصره ۱۶ و بقیه از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری بود.

وی گفت:ازتسهیلات بند ب تبصره ۱۶تعداد ۲۸۵ نفر از متقاضیان جهت پرداخت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند که از این تعداد تا کنون به ۱۶۰ نفر تسهیلات اشتغالزایی  با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد در رابطه با تسهیلات اشتغالزایی روستایی نیز گفت: در نیمه دوم سال جاری و از مهرماه سامانه کارا جهت ثبت نام  جامعه هدف بهزیستی استان فعال شد که در همین مدت محدود حدود ۳۰۰ نفر از متقاضیان موفق شدند در سامانه کارا که مربوط به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی بود ثبت نام  کنند.

وی با اینکه در گذشته این سامانه برای متقاضیان اشتغال جامعه هدف بهزیستی  فعال نبود گفت:  پس از فعالیت این سامانه در مهرماه  و ثبت‌نام متقاضیان حدود ۱۰۰ نفر ازطریق کارگروه حمایتی اشتغال کشور تایید شدند که این متقاضیان جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی روستایی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

افشارمهر گفت:  تسهیلات اشتغالزایی جهت متقاضیان سازمان بهزیستی در ۱۲ بهمن به بانک‌ها ابلاغ شد که ما  تعداد ۱۰۰ نفر را توسط کارگروه حمایتی و اشتغالزایی کشور را به بانک‌ها جهت استفاده از تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری معرفی کردیم که تعدادی پرداخت شده و بقیه نیز در حال طی شدن فرآیند پرداخت قرار دارند.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با بیان اینکه دیگر دستگاهها در سال‌های گذشته در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سامانه کارا استفاده می کردند گفت: ثبت نام متقاضیان اشتغالزایی سازمان بهزیستی استان درسامانه کارا از مهرماه سال جاری  فعال شد که در همین مدت کوتاه ۳۰۰ نفر در این  سامانه ثبت  نام کردند که تعداد ۱۰۰ نفر از آنها به بانکها معرفی شدند.

افشار مهر، از فرآیند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری توسط بانکها انتقاد کرد وگفت: با توجه به شرایط خاص بیکاری ولزوم استفاده از فرصت به وجود آمده انتظار می رود بانکها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی همکاری بیشتری با متقاضیان داشته باشند.

نویسنده: javad taghavi
نظرات بینندگان