کباب روی آتش هیزم عامل اصلی سرطان در استان ک.ب…
کباب روی آتش هیزم عامل اصلی سرطان در استان ک.ب…

به گزارش فریادجنوب امام بخش قائدی با اعلام اینکه  استان ک.ب یکی از ‌استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است. بیان کرد:  استان ک.ب یکی از استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است. وی با بیان اینکه مردم استان ک.ب در گذشته از مواد غذایی سالم مانند لبنیات […]

به گزارش فریادجنوب امام بخش قائدی با اعلام اینکه  استان ک.ب یکی از ‌استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است. بیان کرد:  استان ک.ب یکی از استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان ک.ب در گذشته از مواد غذایی سالم مانند لبنیات به وفور استفاده می‌کردند تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مواد غذایی مفید که در گذشته‌ها مصرف می‌شد به دلیل تغییر الگو و سبک تغذیه دیگر بر سر سفره‌های مردم نیست.

معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی به مصرف نان اشاره کرد و گفت: برای مثال نان قدیم آهن مورد نیاز بدن را به تنهایی تامین می‌کرد.

وی با بیان این که در بحث ریز مغذی‌ها و ویتامین‌ها و پروتئین‌ها دچار مشکل هستیم افزود: برای مثال سبزیجات بیشتر ویتامین‌ها را در خود دارند و حرکت روده را روان‌تر می‌کنند اما در استان ما سرانه مصرف سبزی پایین است.

این مسؤول برای نمونه به مصرف بیش از حد کباب بر سر سفره‌ها در استان اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل بیماری‌ها در استان به دلیل زیاده‌روی در مصرف کباب آن هم روی آتش هیزم است که برای سلامتی مضر بوده و یکی از عوامل سرطان‌زا به شما می‌رود.