09171417055پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر              
r_search r_search

کباب روی آتش هیزم عامل اصلی سرطان در استان ک.ب... | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 7716
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۹۷ - ۱۷:۱۰

به گزارش فریادجنوب امام بخش قائدی با اعلام اینکه  استان ک.ب یکی از ‌استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است. بیان کرد:  استان ک.ب یکی از استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است. وی با بیان اینکه مردم استان ک.ب در گذشته از مواد غذایی سالم مانند لبنیات […]

کباب روی آتش هیزم عامل اصلی سرطان در استان ک.ب…

به گزارش فریادجنوب امام بخش قائدی با اعلام اینکه  استان ک.ب یکی از ‌استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است. بیان کرد:  استان ک.ب یکی از استان های با بافت عشایری در کشور از گذشته‌ بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان ک.ب در گذشته از مواد غذایی سالم مانند لبنیات به وفور استفاده می‌کردند تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مواد غذایی مفید که در گذشته‌ها مصرف می‌شد به دلیل تغییر الگو و سبک تغذیه دیگر بر سر سفره‌های مردم نیست.

معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی به مصرف نان اشاره کرد و گفت: برای مثال نان قدیم آهن مورد نیاز بدن را به تنهایی تامین می‌کرد.

وی با بیان این که در بحث ریز مغذی‌ها و ویتامین‌ها و پروتئین‌ها دچار مشکل هستیم افزود: برای مثال سبزیجات بیشتر ویتامین‌ها را در خود دارند و حرکت روده را روان‌تر می‌کنند اما در استان ما سرانه مصرف سبزی پایین است.

این مسؤول برای نمونه به مصرف بیش از حد کباب بر سر سفره‌ها در استان اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل بیماری‌ها در استان به دلیل زیاده‌روی در مصرف کباب آن هم روی آتش هیزم است که برای سلامتی مضر بوده و یکی از عوامل سرطان‌زا به شما می‌رود.

نویسنده: javad taghavi
نظرات بینندگان
 1. ناشناس گفت:

  اول ايشون بفرماي كباب با چي انجام بشه بعد در مورد كباب روي زغال نظر بدهد بافت هاي عشايري دامنه زاگرس هزاران سال روي آتش هيزم كباب و نوش جان مي كنند هيچ كدومشون تا سي سال پيش سرطان نگرفتن از روزي كه امثال اين نظريه پردازان اومدن همشون دارن به سرطان مبتلا ميشن

 2. سید گفت:

  حرف مفته عامل اصلی سرطان غذاهای شیمیایی که این سرمایه دارن وکارخانجات بی انصاف خدانشناس به خاطر کمیت وسود خودشون از کیفیت سالم بودن مواد میگذرن ومردم بیچاره را دچار این همه گرفتاری وبیماریها میکنه

 3. برزو گفت:

  معاونت محترم غذا ودارو اگه راست میگه وکسی به حدفش بها میده واقعا بره ویه نظارتی روی بهداشت مواد غذایی داشته باشه،بطور مثال همین نونی که خودش میگه در قدیم تمامی آهن مورد نیاز بدن را تامین میکرده،چرا حالا همین طور نباشه.مگه تا کی مردم باید قربانی سودجویی از خدا بی خبران شوند.

 4. شهروند گفت:

  با عرض معذرت میخواستم بدونم مدرک این آقای قائدی چیه که اینطور نظر تغذیه ای دادن؟
  برادر من حتی کسی که بیماری معده داره خود دکترها هم خوراک های کبابی به جای سرخ کردنی ها براش تجویز میکنن، بعد شما اینطور تجویز می فرمایید؟
  در ثانی کباب جزء لاینفک برنامه غذایی پدر اجداد تمام ایرانیان بوده و در گذشته هیچ مشکلی نداشتن، چطور شما حالا به این نتیجه رسیدی که کباب سرطانزاست. نه عزیز من سرطان بخاطر این مواد شیمیایی است که بخورد مردم میدهند.
  پاینده باشید