پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

اقدامی ماندگار از اهالی یک روستادر راستای ازدواج آسان | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 11872
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۹۷ - ۰۸:۱۴

پایگاه تحلیلی خبری فریاد جنوبfaryadejonoob.ir ازدواج یکی از مهم ترین‌ سنت‌های پیامبر اکرم (ص) و آیین اسلام بوده اما این سنت نیکو و فرخنده در این عصر مدرنیته دستخوش تغییرات بسیاری شده تا جایی که جوانان به علت فقر و نداری تن به ازدواج‌های با سبک سفید و نوعی ولنگاری اجتماعی می‌دهند. انتظار می‌رود دولتمردان […]

اقدامی ماندگار از اهالی یک روستادر راستای ازدواج آسان

پایگاه تحلیلی خبری فریاد جنوبfaryadejonoob.ir

ازدواج یکی از مهم ترین‌ سنت‌های پیامبر اکرم (ص) و آیین اسلام بوده اما این سنت نیکو و فرخنده در این عصر مدرنیته دستخوش تغییرات بسیاری شده تا جایی که جوانان به علت فقر و نداری تن به ازدواج‌های با سبک سفید و نوعی ولنگاری اجتماعی می‌دهند.

انتظار می‌رود دولتمردان برای تسهیل شرایط ازدواج جوانان چاره اندیشی کنند اما در شرایط کنونی کشور مردان سیاست نیز نتوانستند این پیوند آسمانی را تسهیل کنند و باز هم مثل همیشه روستازادگان به مردان سیاست نشان دادند که خواستن توانستن است.

اهالی خونگرم و با صفای سرتنگ شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد در هگمتانه محلی خود تصمیم آسمانی گرفتند تا فرزندانشان با دغدغه کمتری روانه خانه بخت شوند.

بزرگان، ریش سفیدان و اعضای شورای روستای سرتنگ با تصویب مصوبه ۱۱ بندی با هرگونه تجمل گرایی و هزینه‌های اضافی در برپایی مراسم عروسی مخالفت خود را اعلام کرده و مردم روستا را به ساده زیستی و زندگی همراه با عشق و وفاداری دعوت کردند.

این حرکت زیبا و پسندیده اهالی نشان دهنده روشنفکری و یک همدلی و وحدت در بین این مردم است تا درسی برای دولتمردان باشد که آنها نیز برای رفع مشکلات کشور کدورت‌ها را کنار گذاشته و همدل و یک صدا برای آبادانی ایران عزیز و سربلندی جوانان این مرز و بوم گام بردارند‌.

نویسنده: mousavi
نظرات بینندگان
  1. حسین گفت:

    احسن تشکر ازاین برنامه انسان دوستانه