حذف قوانین دست و پاگیر و مانع تولید در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد + تصاویر
حذف قوانین دست و پاگیر و مانع تولید در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد + تصاویر
امیدوارم در مجلس یازدهم با اصلاح قانون کار شاهد حمایت بیش از پیش از قشر کارگر باشیم زیرا مجلس با ارائه طرح‌های جدید و یا اصلاح قوانین قبلی می‌تواند در حمایت از این قشر نقش بسزایی داشته باشد.

 

منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم حذف و اصلاح قوانین دست و پاگیر و مانع تولید و رشد اقتصادی در دستور کار مجلس آینده قرار گیرد.

به گزارش فریادجنوب  از یاسوج، مهدی روشنفکر در بازدید  از کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز با تبریک هفته کارگر اظهار داشت: برخی قوانین دست و پا گیر سد راه رونق تولید و رشد اقتصادی بوده که انتظار می‌رود مجلس آینده با تعامل و همفکری با کارشناسان و صاحبنظران و همچنین متولیان امر در اجرا، نسبت به حذف و اصلاح این قوانین اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه ثروت آفرینی و اشتغال پایدار با توجه به تولید امکان پذیر است، عنوان کرد: یکی از موانع جهش تولید نبود امنیت شغلی و دستمزدهای ناچیز برای کارگران بوده تا جایی که در بسیاری کارگاه‌های تولیدی حواشی سیستم را از کار انداخته و کارآیی و اثربخشی را کاهش می‌دهد.

روشنفکر با اشاره به اینکه بسیاری از کارگران دغدغه دریافت به موقع حقوق را دارند، ابراز کرد: حفظ آرامش و امنیت شغلی کارگران باید به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار مدیر یک مجموعه اقتصادی-تولیدی باشد.

روشنفکر ابراز کرد: برخی بنگاه‌های اقتصادی نقشی در جهش تولید و اشتغال پایدار نداشته و دچار برحی حواشی می‌شوند که در واقع دستاوردی جز هدرروی و اتئلاف وقت و هزینه به همراه ندارند و معتقدم درب این مجموعه‌ها بسته شود بهتر است.

منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از هرگونه پیشنهاد و راهکار کارشناسی شده و علمی برای توسعه استان در بخش‌های مختلف بویژه حوزه اقتصادی استقبال می‌کنم.

روشنفکر خواستار تشدید نظارت قوه قضائیه از جمله سازمان بازرسی بر منابع و تسهیلات با عنوان تولید شد و ادامه داد: امیدوارم در مجلس یازدهم با اصلاح قانون کار شاهد حمایت بیش از پیش از قشر کارگر باشیم زیرا مجلس با ارائه طرح‌های جدید و یا اصلاح قوانین قبلی می‌تواند در حمایت از این قشر نقش بسزایی داشته باشد.

وی تاکید کرد: در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد و تلاش برای ایجاد تحول در این بخش را مورد تاکید قرار می‌دهند تا بلکه شاهد کاهش وابستگی به نفت باشیم و امسال نیز در این راستا شعار « جهش اقتصادی » را انتخاب کردند که یکی از مهمترین وظیفه مسئولان از جمله نمایندگان مجلس تلاش برای تحقق این دغدغه حضرت آقا است.

 

انتهای پیام/