به گزارش پایگاه خبری فریاد جنوب ،امروز همزمان با سراسر کشورهای مسلمان وکشور عزیزمان ایران اسلامی ،استان کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت روز عاشورا ،سالروز شهادت سومین اخترتابناک آسمان امامت و ولایت وسالار وسرور شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)ویاران باوفایش غرق در ماتم وعزا بود ،همه ی همشهریان عزیز از راههای دور ونزدیک جهت شرکت در این سوگواره وبرپایی نماز ظهر عاشورا خود را به مراکز تجمع عزاداری در شهرها که قبلا اعلام شده بود می رسانند تا عشق وعلاقه ی راستین خود را به امام شهیدان برسانند ،همه می آیند تا با وحدت وانسجام خود فرهنگ عاشورایی را به دنیا وجهانیان به منصه ی ظهور برسانند .
همه نیک میدانیم یکی از اهداف قیام عاشورا اجرای فریضه ی امر به معروف ونهی ازمنکر بود،متاسفانه امروز در بلوار امام خمینی (ره،)،شصت متری ،همشهریان عزیز شاهد صحنه ای بودند که با دیدن آن ،همه ابراز ناراحتی می کردند واین عمل مذموم ونکوهیده را سرزنش و آن رامغایر با حقوق شهروندی وهم چنین مخالف بافریضه ی امر به معروف ونهی ازمنکر می دانستند وآن هم پارک شدن خودروها درفضای سبز بلوار امام خمینی (ره) و مسیرهای آمد و شد عابرین پیاده بود،
متاسفانه این عمل کم کم به یک عادت و فرهنگ درآمده و اگر بی توجهی ها همچنان تداوم یابد در آینده نه چندان دور به یک معضل اساسی تبدیل شده و تغییر این رفتار هزینه زیادی را نیز در پی خواهد داشت.
برخی صاحبان وسایل نقلیه تنها به فکر آرامش و آسایش خود هستند و بنابراین بهتر می بینند درفضای سبزو پیاده روها پارک کنند که متاسفانه این مشکل رفته رفته به عادت و فرهنگ غلط مبدل می شود.
هرچند این کار اشتباه گاهی نیز به دلیل نبود جای پارک در نقاط مرکزی و شلوغ شهر انجام می شود و به دلیل کمبود پارکینگ شهروندان برای انجام کارهای اداری و یاخرید، با پارک درفضای سبز و پیاده روها انجام می گیرد.

وقتی خودروها در پیاده رو ها وفضای سبز پارک می شوند عابران به ویژه افراد سالمند و کودکان در آمد و شد با مشکل مواجه شده وعلاوه بر رواج بی فرهنگی در سطح شهر باعث اضراربه فضای سبزی که دراین سالها باتنش کم آبی رو برو هستیم ،می شود و درصورت گذر از خیابان نیز خطر تصادف جانشان را تهدید کند.
قوانین راهنمایی و رانندگی فقط در نبستن کمربند ایمنی و سرعت بالا و تخلفات حین رانندگی خلاصه نمی شود، بلکه تجاوز به پیاده روها و حقوق شهروندی نیز جزو تخلفات رانندگی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
لذا این پایگاه خبری در راستای دفاع ازحقوق شهروندی و جلوگیری از رواج این پدیده ی غیر اخلاقی و رواج فرهنگ های غلط در استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد،خودروهایی که نقض قوانین کردند ،را منتشر می نماید تا در آینده شاهد این رفتارها وهنجارهای نکوهیده در سطح استانمان نباشیم