رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه گفت: سه پروژه مسکن حمایتی اقشار کم درآمد شامل ۶۰ واحد روستایی و شهری در شهرستان اجرا می‌شود.

به گزارش فریاد جنوب، رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه به مناسبت روز روستا و عشایر با فرماندار شهرستان دیدار و گزارشی از عملکرد این بنیاد ارائه داد.

مهرداد متقی در این دیدار گفت: طرح هادی ۳۵ روستای اقماری فاقد دهیاری در شهرستان اجرا شد.

 

رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه اضافه کرد: ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده سال ۹۷ برای اجرای طرح این تعداد روستا هزینه شده است.

متقی با بیان اینکه از قیر رایگان سال ۹۸ آسفالت تعداد ۱۶ روستای بزرگ انجام شد، افزود: آسفالت به حجم۱۹۰ هزار متر مربع از معابر روستایی طی هفت ماه و با اعتباری قریب به ۹۰ میلیارد ریال صورت گرفت.

وی با اشاره به خدمات حوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی گفت: ۳۴۰ فقره تسهیلات کم بهره با سقف ۴۰۰ میلیون ریال جهت تعمیر مسکن پرداخت شد.

متقی تصریح کرد: از اعتبارات زلزله سال ۹۶  قریب به ۷۰ واحد منزل مسکونی شهری و روستایی بازسازی شد و ساخت یکهزار و ۴۰ واحد با پرداخت تسهیلات ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریالی و ۵۰ میلیون ریال بلاعوض از دیگر خدمات بود.

وی، پرداخت ۴۵ فقره تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با ۱۰۰ میلیون ریال بلاعوض و تحویل ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان جهت بازسازی ناشی از سیل را یادآور شد و گفت: فندانسیون ساخت ۶۰ واحد مسکن حمایتی اقشار کم درآمد شامل پروژه‌ ۳۲ واحدی در سمغان، ۲۰ واحدی در دشت مازه و هشت واحدی در سطح شهر انجام گرفته است.

همچنین علیرضا اتابک ضمن تبریک روز رروستا و عشایر از زحمات بنیاد مسکن در ارائه خدمات به جامعه هدف قدردانی کرد.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: فرمانداری در رفع معارضات بیناد مسکن را همراهی خواهد کرد تا اجرای پروژه ها با سرعت بیشتری انجام گیرد.