پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

فرماندار بویراحمد خبر داد؛ بسیاری باغات تفریحی در حریم و بستر رودخانه مهریان در بارش‌های اخیر از بین رفت | فریاد جنوب | فریادجنوب

کد خبر: 12564
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۹۸ - ۱۳:۲۰

فرماندار بویراحمد با اشاره به ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه گفت: عمده باغات تفریحی تنگ مهریان که به حریم و بستر رودخانه دست درازی کرده بودند در بارش‌های اخیر از بین رفت. به گزارش فریاد جنوب شاهرخ کناری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال زراعی […]

فرماندار بویراحمد با اشاره به ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه گفت: عمده باغات تفریحی تنگ مهریان که به حریم و بستر رودخانه دست درازی کرده بودند در بارش‌های اخیر از بین رفت.

به گزارش فریاد جنوب شاهرخ کناری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری بیشترین بارندگی را در استان داشتیم گفت: شرایط بارش در شهرستان بویراحمد بی‌نظیر و به اذن هواشناسی چنین بارشی نداشتیم اما بارش‌های بالای ۱۳۰۰ و ۱۴۰۰ میلی متر در شهرستان بویراحمد و مناطق لوداب و دشتروم به خوبی مدیریت شد.

 

فرماندار بویراحمد بیان کرد: مهمترین مشکلی که در بارندگی‌های اخیر وجود داشت ساخت و سازهایی بود که عمدتا در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها انجام شده است که دیدیم سیلاب از مردم که در حاشیه روخانه‌ها ساخت و ساز کرده بودند و مسوولانی که مجوز ساخت و ساز داده بودند انتقام گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه هر جایی که به حریم روخانه تجاوز شده، دچار خسارت شدیم، گفت: دستگاه‌های متولی مانند آب منطقه‌ای وظیفه حفاظت و حراست از رودخانه را داشته و باید از آنها صیانت کند اما آب منطقه‌ای از حریم و بستر رودخانه که محافظت نکرد هیچ بلکه باعث شده حریم و بستر از بین برود.

 

این مسوول بیان کرد: باید جلساتی در راستای واکاوی چنین مشکلاتی برگزار شود و دستگاه‌های متولی توجیه شوند که نباید در حریم و بستر رودخانه مجوز ساخت و ساز داده شود که امیدواریم حوادث اخیر درس عبرتی برای مردم و خصوصا مسوولان شده باشد.

 

کناری با اشاره به اینکه یک مورد پرونده قضایی در خصوص تذکر به ساخت و سازها در حریم رودخانه‌ها تشکیل افزود: بارش‌های شدید اخیر عمده طرح‌های باغات تفریحی تنگ مهریان که به حریم  و بستر رودخانه دست‌درازی کرده بودند را از بین رفت و ما خوشحالیم این اتفاق افتاد چرا که بارها تذکر دادیم اما بی‌اعتنایی کردند و حالا رودخانه مسیر خود را پیدا کرده است.

 

فرماندار بویراحمد با اشاره به خسارت یک هزار میلیاردی بارندگی‌ها به شهرستان بویراحمد گفت: بیشترین بارش‌های اخیر در شهرستان بویراحمد بوده اما تلفات کمی داشتیم و اگر توپوگرافی منطقه و استان اینگونه نبود خسارات استان و این شهرستان بیشتر از گلستان و لرستان بود.

 

نویسنده: s
نظرات بینندگان
  1. رضا محمدی گفت:

    به نام خدا خوشبختانه باوجودطغیان شدید رودخانه درتنگ مهریان نسبت به بقییه مناطق کمتردچار اسیب شده اما برای مسئولی که بدون مطللعه بجای همدردی بامردم پایکوبی میکند متاسفم جناب اقای مسژول بی مطالعه ابتدا ادبیات خود رااصلاح بفرماییدودر ثانی اونایی که اتهام دست درازی به اونا وارد نمدی ۹۰درصد دارای مجوزومستندات میباشد که استاندار دلیر بویراحمد ازانها بازدید نمود .انطور که معلوم است شما دشمنی دیرینه ای باتنگ مهریان دارید چطور به خود جرات میدهی که به مردم توهین میکنی .یه سوال اززمان تصدی حضرتعالی چه کار مفیدی انجام داده ای چه تسهیلاتی برای شهرستان بویراحمدداشتی به خدا قسم مدیون وجوابگوی مردم بویر احمدی حداقل اگر صحبتهای حضرتعالی باکینه واداوت نبود ازهمه مناطق صحبت میکردی

  2. باران گفت:

    مطلب بسیار درستی هست طمع چشم خیلی را کور کرده حتی وسط رودخانه را باتفریحی زده یا درخت کاری کرده اند.اما دستگاه های متولی هم شریک این دسته افراد هستند.لطفا یه گذارش از روستای امیراباد علیای دشتروم هم تهیه کنید ببینید عده ای از خدا بیخبر با رودخانه چکار کردند.