قدردان سرمایه هامان باشیم…

“سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند”

از دیرباز نه تنها برای کهگیلویه و بویراحمد، بلکه برای عمده اهالی خطه ی پر افتخار جنوب، نام و نشان خانواده “ملک حسینی” همواره به عنوان نامی خوش و آشنا مطرح بوده است.

خاندانی که هیچ گاه نمی توان دغدغه مندی، گره گشایی و تلاشگری ایشان برای مشکلات و نگرانی های مردم را نادیده گرفت؛
از جد بزرگوارشان گرفته، که زیارتگاه مومنین است تا مرحوم آصدرا ملک حسینی و عالم ربانی آیت الله العظمی سید کرامت الله ملک حسینی و تا نماینده فعلیِ مقام معظم رهبری در استان، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، کمتر کسی را می توان یافت که بر سیادت، کرامت و شرافت این عزیزان صحه نگذارد.

بی شک تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد که در هر برهه ای از زمان، از وجود پاک یکی از این عزیزان بهره مند بوده است و اهالی آن که در قدرشناسی شهره اند، این ظرفیتِ موهبت گون را درگذشته و حال و هر زمانی قدر دانسته، به وجود و حضور چنین انسانهای وارسته، دین شناس و با اخلاقی به خود می بالد.
مباد روزی که سعی و نظری بر تخریب و نادیده گرفتن همت این بزرگواران برقرار گردد.

بیت شریف این بزرگواران، برای مردم رنج کشیده و دردمند همواره ملجا و پناه بوده تا دادخواهان در سختی ها و ناملایمتی ها خانه ای از جنس مهر داشته باشند تا بر درِ سرای شان درآیند و داد بخواهند و انشاالله از مصادیقِ
” اهل معروف ” اند که :

امام حسن عسگری فرمود:
«ان فی الجنه لبابا یقال له المعروف و لا یدخله الا اهل المعروف_ و ان اهل المعروف فی الدنیا هم اهل المعروف فی الاخره».
به این معنا:
«بهشت دری دارد که اسم آن باب المعروف است و وارد نمی شود کسی از این در به بهشت مگر اینکه خودش جزء اهل معروف باشد. آنهایی که در دنیا شناخته شدند به اینکه اهل معروف اند و برای حوائج مردم واسطه می شوند و پناهی برای مردم هستند، در قیامت هم اهل معروف هستند.

خداوند بر اجر و منزلت شان بیفزاید، انشاالله.

محمد بهرامی
تیرماه ۹۸